En Lezzetli Taze Makarna Çeşitleri Eataly’de | Yemek ve İçecek Tarifleri

En Lezzetli Taze Makarna Çeşitleri Eataly’de

5klemh En Lezzetli Taze Makarna Çeşitleri Eataly’de

İtalyan mutfağı denildiğinde akıllara ilk olarak lezzetli makarnalar geliyor. İtalya’yı ziyaret edenler geri döndüklerinde yedikleri makarnaları anlata anlata bitiremiyor. Aslında makarna dediğinde kulağa oldukça basit bir yemek geliyor, ancak işin aslı böyle değil. Çünkü marketlerde satılan paketli makarnalarla yaşanabilecek yemek deneyimi, taze makarna ile pişirilen bir yemeğin yanına bile yanaşamıyor. Eataly’de bulunan İtalyan makarna çeşitleri de taze makarna ile pişirilmeleri nedeniyle hemen bir adım öne geçiyor.

Taze makarna yapmak, evde paketli bir makarnayı pişirmek kadar kolay değil. Bu nedenle tam tadında bir deneyim yaşamak için Eataly’deki İtalyan şeflerinin mutfağını ziyaret etmek şart. Eataly’ye bir kez gidenin ikinci kez tekrar gitmesinin en önemli sebebi de zaten taze makarna çeşitleri. İşin sırrı ise şeflerin taze makarna serüvenini her gün sıfırdan yaşayarak, müşterilerine en taze ve en lezzetli makarnaları sunmaları. Bu nedenle Eataly, en başarılı İtalyan restoran olarak adını her geçen gün daha da sağlamlaştırıyor.

Eataly’yi rakiplerinden ayıran bir diğer özelliği de, market kısmında da müşterilerine taze makarna çeşitleri sunması. Eataly’de bulunan taze İtalyan makarna çeşitleri nelerdir diye sorarsanız, saymakla bitmez. Semolina unu ve yumurta ile yapılan TaglioliniAll’uovo, içinde yumurta kullanılmayan Orechiette, içinde dana eti ve parmesan bulunan Tortellini ya da porgini mantar, ricotta peyniri ve parmesan ile yapılan RavioliAiFunghi bunlardan sadece birkaçı. Bu nefis makarnaları ister Eataly’nin muhteşem atmosferinde, sevdiklerinizle birlikte keyifli bir akşam yemeğinde yiyebilir, isterseniz de taze makarna olarak Eataly marketten satın alabilirsiniz. Üstelik gerekse güler yüzlü çalışanlardan nasıl pişireceğinizle ilgili bilgi alabilir, gerekse Eataly internet sitesinden hangi taze makarna hangi lezzetlerle yakışır bilgilerini okuyabilirsiniz. Bu sebepler de Eataly’yi bir numaralı taze makarna restaurant yapar.

İtalyan makarna çeşitleri söz konusu olduğunda, bu lezzetleri evimizdeki herhangi bir makarnadan ayıran çok önemli bir özellik İtalyan makarna sosları olarak ön plana çıkar. Hangi makarnaya hangi sosun yakışacağını ise İtalyan mutfağı şeflerinden daha iyi kimse bilemez. Eataly’nin şefleri İtalyan makarna çeşitleri konusunda mucizeler yarattığından, restoranın pek çok müdavimi var ve bu sayı her geçen gün artıyor. Çünkü Eataly’ye giden herkes kendi damak tadına uygun makarnayı mutlaka bulabiliyor.

İster sebzeli tatlardan hoşlanın, ister etli, isterseniz de makarna ile en çok peyniri yakıştırın; Eataly’de kendi damak tadınıza uygun İtalyan marka çeşitleri ile her daim keyifli bir yemek deneyimi yaşayabilirsiniz. Restoran menüsünde bulunan her bir makarna çeşidi her gün taze olarak yapılır ve her biri kendi yapım malzemesine uygun lezzetler ile sunulur. Örneğin içeriğinde patates bulunan GnocchiDiPatate en çok domates sosu uyum sağlarken, Fettuccine de yoğun olarak Ragu alla bolognese sosu ile servis edilir.

    Makale Yazarı: Duslerkulup

Sizde yorum yazabilirsiniz...

Kameralı Sohbet