En İyi İşletim Sistemi ne siz karar verin Android mi iOS mu?

En İyi İşletim Sistemi ne siz karar verin Android mi iOS mu?
Teknoloji devleri arasında yaşanan yoğun rekabet devam ederken özellikle de işletim sistemleri konusunda en büyük iki dev olarak öne çıkan Android ve İOS arasında yaşanan rekabet büyük dikkat çekiyor. İşte iki işletim sisteminin karşılaştırılması ve birbirine göre öne çıkan özellikleri:

Bildirimler Sorunu Android’de Çözüme Kavuşturuluyor
Şimdiye kadar Android kullanıcılarının en çok şikayetçi oldukları konuların başında yer alan bildirim sayısını görememe sorunu artık tarihe karışıyor. Android işletim sistemi yeni sürümü ile beraber uygulama simgesi üzerinde artık kaç tane bildirim olduğunu İOS işletim sisteminde olduğu gibi gösterecek. Yine İOS 3D Touch özelliğinin bir benzeri de yeni Android işletim sisteminde yer alacak. Ancak Android kendisine has küçük dokunuşlarla birebir rakibinin geliştirdiği özelliği kullanmayacak.

rJX6DV En İyi İşletim Sistemi ne siz karar verin Android mi iOS mu?

Hem İOS Hem De Android’de Kullanabileceğiniz 5 Microsoft Uygulaması

Yapıştırma ve Kopyalama Artık Çok Daha Kolay

Android Oreo işletim sistemi ile artık akıllı telefonlarınızdan metin kopyala yapıştır işlemleri artık çok daha kolay bir şekilde yapılabiliyor. Android Oreo işletim sistemi tarafından geliştirilen akıllı metin seçimi ile aramanız gereken metini sadece kopyalamanız yeterli oluyor. Telefon numarası seçmeniz durumunda metin seçme menüsünde ara seçeneği çıkarken bir adres seçilmesi durumunda ise Google Maps seçeneği çıkacak. Android işletim sistemi bu alanda yapay zekâ özelliği kullanarak İOS işletim sisteminin önüne geçmeyi başarıyor.

Devamı İçin : Android mi iOS mu Daha iyi
Android ile ilgili tüm uygulamalar için Android Uygulamalar Sayfamıza bekliyoruz

    Makale Yazarı: Duslerkulup

Sizde yorum yazabilirsiniz...