Cep Telefonu ve Teknoloji

En İyi Android Antivirüs Programları

Bilgisayar güvenliği konusunda her kullanıcı ekstra güvenlik sağlama peşindedir. Ancak bu dikkati aynı şekilde telefon için göstermenin önemi oldukça fazla. Sadece telefon demek yerine taşınabilir cihazlara da aynı dikkati göstermek dememiz gerek. Bu listemizde Android için en iyi Antivirüs programı olmayı başarmış uygulamaları sizler için sıraladık.

Android Telefonlar İçin Olmazsa Olmaz En İyi Antivirüs Programları

Market üzerinde bilgisayarlar için en iyi olarak virüs programları tarafından yapılmış oldukça sağlam yazılımlar bulunuyor. İşte bunları seçerken de Android için en iyi virüs programı olarak araştırıp tercih yapmak önemli. Android cihazlarda fark yaratan ilk özellik kullanım sırasında şarjı çok fazla tüketmemesi. Koruma için devamlı olarak arka planda çalışması gerekiyor ve elbet bir şarj tüketimi olması gerek. Ancak bu kullanıcıyı rahatsız etmeyecek şekilde az olması en önemli durum. Şarj sorunu sonrasında cihazı kasmadan çalışması ikinci önemli durumdur.

Telefon için en iyi virüs programı tercihi yaparken bu etkenlere dikkat ederek tercih yapmanız halinde herhangi bir sorun yaşamayacaksınızdır. Sizler için bu konuda Android için en iyi antivirüs programı olarak bir seçim hazırladık. Listemizde yer alan 5 uygulama direk olarak Google Market üzerinden ücretsiz kurulum olarak hizmet vermekte. Cihazınızın sistem temizliğini ve aynı zaman da güvenliğini bu uygulamalar aracılığı ile sağlayabilirsiniz.

Güvenlik konusunda virüs programları haricinde sizin de yapmanız gereken başlıca durumlar bulunuyor. İlk olarak cihazınıza bilmediğiniz bilgisayarlara bağlayarak dosya aktarımı yapmayın. Uygulama yükleme konusunda APK olarak harici yükleme yerine her zaman için Google Play Store’yi seçmen en önemli durumlardan biri. Harici yüklemeler bilinmeyen kaynak olarak geçtiği için güvenlik konusunda tehdit oluşturmakta.

Sonrasında Android için en iyi antivirüs programı seçimi yaparak güvenliği artırabilirsiniz. Online olarak yani gerek mail gerek internet siteleri üzerinden gelebilecek virüslere karşı korumanızı da bu şekilde güçlendirebilirsiniz. Mail üzerinden yapılan saldırılan şuan için en bilindik yöntemlerden biri olmakta. Kesinlikle bilmediğiniz dosyaların indirmesini yapmamanız gerekirken tanımadığınız kişiler tarafından gelen mailleri açmamanızda önemli olmakta. Telefonunuzu kullanan kişilerden koruma için de şifrelerinizi paylaşmamanız alabileceğiniz tek önlem olsa da yine kişisel durumunuza göre farklı önlemler almanız gerek.

En İyi Android Antivirüs Programları için buraya tıklayınız

Kaynak: Eniyi.xyz

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>