En Çok Tercih Edilen Halı Modelleri

En Çok Tercih Edilen Halı Modelleri

saray hali modelleri 16 En Çok Tercih Edilen Halı Modelleri

Ev dekorasyonu dendiğinde halı ilk sıralarda yer alan bir üründür. Bu sebeple evin modasını oluşturmak konusunda, sizlere En Çok Tercih Edilen halı Modellerinden bahsederek, 2017-2018 yılının halı trendlerini sunacağımız keyifli bir yazı hazırladık.

Aslında evinizin dekorasyonuyla direkt olarak ilgili olan bir konu olsa da, sıfırdan ev dekore edecek kişilerin ve var olan eşyalarının bulunduğu alanların zeminlerini güzel bir dokunuşla sanki tüm ev dekorasyonu değişmiş gibi renk katacak bazı önerilerde bulunacağız.

Her ne kadar eski halılar da etnik veya egzotik dekorasyon seven kişilerin tercihi olsa da, modern mimariler ve yenilenmiş evler ile halı modelleri de üreticiler tarafından yeni formlarda tasarlanmaya başlamıştır. 2018 yılında halıların 2017 yılında olduğu gibi daha renkli ve canlı tonlara sahip olacağı düşünülüyor.

Özellikle bu yıl sıkça tercih edilen 3 boyutlu halı modelleri, evinize görselliği ile farklılık katmak konusunda etkili olacaktır. Eşyalarınız mat tonlarda ve minimalist bir dekorasyona sahipseniz, evinize renk katması adına canlı tonlara sahip renkli halı modelleri tercih edebilirsiniz.

Tabiri caizse kıpır kıpır eşyalarla renk dolu bir ev dekorasyonunuz var ise, yine tercihi size size bırakarak, sade ve minimal desenlere sahip mat tonlarda halı modellerini tercih edebilirsiniz.

4 temel yaşam alanı için halı modelleri bulunmaktadır.

  • Salon Halı Modelleri
  • Mutfak Halı Modelleri
  • Genç Odası Halı Modelleri
  • Yatak Odası Halı Modelleri

Dilerseniz bu halı modellerinin seçimi konusuna da bir göz atalım…

  • Salon Halısı Seçimi

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi her alan için geçerli olan ama gün içerisindeki yaşamınızı sürdürdüğünüz ve misafirlerinizi ağırladığınız salonunuza halı seçerken, ilk olarak dekorasyona uygunluğu önemlidir. Çok renkli salonlarda, sade halılar, minimalist dekorasyona sahip salonlarda ise renkli halılar tercih edilebilir.

  • Mutfak Halısı Seçimi

Mutfak halısı seçerken ise halının leke ve kir tutmaması, kolay temizlenebilir olması ve en önemlisi de yeni nesil halıların hepsinde bulunan sağlık açısından önemli olan anti-bakteriyel özelliğe sahip olmasıdır.

  • Genç Odası Halı Seçimi

Gençlerin genellikle tercih ettiği yaşamın en güzel bu evresinde, canlılık ve dinamizmdir. Modern çizgiler ve iyi tasarlanmış görsele sahip canlı tonlardaki halılar tercih edilebilir.

  • Yatak Odası Halısı Seçimi

Renkli nevresimler tercih edilebileceği göz önünde bulundurularak, bej, krem, siyah, beyaz, tatlı kırmızı ve kahve tonları tercih etmekle birlikte, yumuşak dokuya sahip halı modelleri kullanılabilir.

 

    Makale Yazarı: Duslerkulup

Sizde yorum yazabilirsiniz...