Cep Telefonu ve Teknoloji

Elon Musk Kimdir? Projeleri ve Serveti Nelerdir?

Sevgili duslerkulup.com takipçilerimiz, bugünkü makalemizden çağımızın önemli iş insanlarından olan Elon Musk’tan ve onun projelerinden bahsedeceğiz. Sonunda süpriz olarakta merak edenler için servetinden bahsedeceğiz 🙂

 

Elon Musk Kimdir (Biyografisi) Gerçek İsmi Nedir?

Elon Reeve MUSK 1971 doğumlu mühendis ve teknoloji girişimcisidir. Güney Afrika’da doğmuştur. 20 yaşında göç ettiği Amerika Birleşik Devletleri’nde hayatını idame ettirmektedir. Etkilendiği ve ilham aldıkları isimler olan Steve Jobs, Walt Disney, Bill Gates ve Nikola Tesla, Musk’ın nasıl bir vizyon sahibi insan olduğunu ortaya koymaktadır.

Elon Musk Şuana Kadar Neler Yapmıştır?

-12 yaşında ilk oyunu BLASTER’ı programlayıp 500 dolara sattı.

-ABD’deki Pennsylvania Üniversitesi’nden burs alıp Fizik ve Ekonomi okudu.

-Stanford Üniversitesi’nde Uygulamalı Fizik ve Malzeme Bilimi Bölümü’nde Yüksek Lisans’a başladı ama 2 gün sonra okulu bıraktı.

-Kimbal Musk ile Zip2 yazılım şirketini kurdu.

-1999’da Zip2’yi 22 milyon dolara sattı. X com’u (PayPal) kurdu.

-2002’de PayPal’ı 165 milyon dolara eBay Uzay Yolu Macerası: Spacex şirketini Haziran 2002’de kurdu. Şirketin amacı Mars’ın kolonileştirilmesini sağlamak ve pahalı olan uzay taşımacılığının maliyetlerini düşürmekti. Şirket bu vizyonla yola çıktı.

Elon Musk zirve projesi olan SpaceX ürettiği roketler fırlatıldıkları yere geri gelebilme özelliğine sahip olmasıyla masraflarda azalmalar sağlamıştır. 3 önemli roket ve bu modellerin değişik türde alt modelleri üretilmiştir.

Elon Musk’ın Projeleri Nelerdir?

-Güneş enerji santralleri oluşturmak
-Yapay zeka teknolojilerinde ilerlemek
-Bataryaları kuvvetlendirmek
-Yeniden kullanılabilir roketler tasarlamak
-İnternet uydu ağı oluşturmak
-Ekonomik elektrikli otomobiller tasarlamak
-Uzay taşımacılığını ekonomik hale getirmek
-Yolcu taşımacılığını hızlandırmak
-Mars’ta koloni kurmak
-Ay’a iki turist götürmek
-İnsanların ve bilgisayar arasındaki bağlantıyı kurmak

Elon Musk’un Serveti Ne Kadardır?

Dünyanın en zengin 100 insanı listesinde Elon Musk 13.9 milyar dolarlık servetiyle 79. sırada yer alıyor. Birçok uzmana göre eğer Musk yatırımlarını doğru yönlendirmeye devam ederse 10 yıl içinde ilk 50’ye girmesi işten bile değil.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>