Eklem Ağrılarına Karşı Artoflex!

1012073 620x360 Eklem Ağrılarına Karşı Artoflex!

Eklem Ağrılarına Karşı Artoflex!

Eklem ağrısı ya da diz ağrısı birçok sebepten ötürü hayatımızı olumsuz yönde etkiliyor. Eklem ağrılarına karşı çözüm sunan Artoflex’ten çocuklarda eklem ağrısı sebepleri ve eklem ağrılarının olası sebepleri haberin detaylarında..

Genellikle yaşlılıkta görülen eklem ağrısı ve halsizlik şikayetleri, günümüzde çocuklarda eklem ağrısı şikayetiyle de karşımıza çıkabiliyor. 7’den 70’e herkeste görülebilen eklem ağrısı şikayetinin birçok sebebi var. D vitamini eksikliğinden C vitamini yetersizliğine kadar birçok faktörün birleşmesiyle ortaya çıkan diz ağrısı ve eklem ağrısı için doktorlar egzersiz önerse de hastalığın temelinde yatan sebep tedavi edilmedikçe diz ağrısı ve eklem ağrısı şikayeti yeniden hayatımıza giriyor.

Fizik tedavi uzmanları tarafından ağrının ortadan kaldırılması için bir takım fizik tedavi egzersizleri sağlansa da bu “iyileşme” kısa süreli olabiliyor. İşte bu noktada, eklem ağrısı ve diz ağrısının temel sebebini tespit edecek tanı yaklaşımlarını yaptırmak ilerde yaşanacak büyük problemlerin önüne geçmemizi sağlayabiliyor.

Eklem Ağrısı ya da Diz Ağrısı Şikayetlerinin Olası Sebepleri Neler?

Osteoartrit ( Kireçlenme)

Eklem iltihabının türlerinden birisi olan osteoartrit kireçlenme anlamına gelir. Orta yaşta görülme sıklığına sahip osteoartrit kireçlenme, eklemler arasındaki esnek doku kıkırdağının yıpranması ile ortaya çıkar. Ağrı, sertlik ve hareket kaybına sebep olabilen osteoartrit kireçlenmenin tedavisinin yapılması hastanın yaşamsal faaliyetlerini sürdürebilmesi için çok önemlidir.

Bursit (Kesecik İltihabı)

Tendonları koruyan sıvı dolu küçük keseye verilen isim Bursa’dır. Bursit kavramı ise, bu küçük kesenin tahriş olması ve şişmesi anlamına gelir. Oldukça ağrılı bir durum olan Bursit iltihabı; eklem ağrısı ile kendini gösterirken beraberinde eklemde sertleşmeyi getirir. Aşırı kilolu olmak ile doğrudan ilintili olan Bursit, sporda eklemlere fazla yüklenmekle de ortaya çıkabilmektedir. Omuz, kalça, diz topuk ve başparmakta görülme sıklığı fazla olan Bursit ağrısı doğru bir tedavi ile birkaç hafta içinde çözüme kavuşturulabilir.

Tendinit

Kasları kemiklere bağlamakla görevli tendonlarda oluşan iltihaplarda ya da tahrişe tendinit ismi veriliyor. Tendonların yaşlanması, esnekliğini kaybetmesiyle oluşan tendinit, eklem ağrısı ve diz ağrısıyla belirti vermektedir.

Romatoid Artrit (İltihaplı Eklem Romatizması)

Orta yaşlarda görülme sıklığı artan romatoid artrit bir otoimmün rahatsızlıktır. El, ayak, omuz, diz ve kalçaları etkileyen romatoid artrit, eklem ağrısı ve hareket kaybı ile kendini gösterir.

 

Nutraxin ile Eklem Ağrılarına “Dur “ Deyin!

Eklem ağrısı tableti olarak ürettiği ürünle satış rekorları kıran Nutraxin ile çözüm bulamadığınız eklem ağrılarına “ dur “ demek mümkün. Eklem ağrısı şikayetiyle gittiğiniz doktordaki tedavinizi destekleyen bir ürün olan Artoflex, eklem ağrısı tableti olarak Nutraxin güvencesiyle satışa sunulmaktadır. Eklem ağrılarına ve diz ağrılarına kısa sürede iyi gelen Artoflex ile tanışmak için Nutraxin’i ziyaret edebilir ve siz de eklemlerin ağrısı şikayetlerinize “doğal” çözüm yolu olan Artoflex’in siparişini güvenle Nutraxin sayesinde verebilirsiniz.

 

    Makale Yazarı: Duslerkulup

Sizde yorum yazabilirsiniz...