Sağlık Köşesi

E962 Aspartam Sentetik Tatlandırıcı Hakkında Bilgi

e962 katkı maddesi hakkında bilgi

Sevgili okuyucularımız, bugunki sohbetimizde E962 kodlu aspartam sentetik tatlandırıcı hakkında bilgi sağlayacağız. Sentetik tatlandırıcılar genel itibariyle içeceklerde daha çok üreticiler tarafından tercih edilmektedir. Yaklaşık olarak çay şekerinden 350 kat daha tatlıdır. Aspartanı ve asesülfam potasyumun 2/1 oranında karıştırılmasıyla elde edilen bir yapay tatlandırıcıdır. Karışımda kullanılan her iki tatlandırıcı da sentetik olarak üretilir.

e962 aspartam maddesi hakkında genişçe bilgi

Kullanım alanları ise genel olarak enerjisi azaltılmış diyet ürünler, içecekler, tatlılar, şekerlemeler, soslar ve sakız gibi ürünlerde tatlandırıcı olarak kullanılabilir. Ancak ülkemizdeki gıda üreticileri tarafından pek tercih edilmemektedir. Bunun yerine aspartam ve asesülfam K farklı oranlarda karıştırılarak kullanılmaktadır. Bu katkıların tüketilmesi kanser, alerji ve DNA hasarı gibi birçok olumsuz etki için bir risktir. Bu yüzden bu katkı maddesini tüketmekten kaçınınız.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>