Eğitim Dünyası

E407 Karragenan Maddesi Hakkında Bilgi

e407 karragenan maddesi hakkında bilgi

Merhabalar sevgili okuyucularımız, bugün sizlere E407 karragenan kmiyasal maddesi hakkında bilgi vermeye çalışacağız. ğı:
Doğal bir polisakkarit olan Karragenan, Avrupa, Asya ve Amerika’da bulunan deniz ve okyanuslardaki yosunlardan elde edilir. Polisakkaritlerin karmaşık yapısı olan kompleks adını verdiğimiz bir karışımıdır. E407a Karregenan biraz farklı bir bileşime sahiptir; ayrıca çok yüksek miktarda da selüloz içerir.

e407 maddesi hakkında bilgi

Kıvam arttırıcı olarak kullanılmaktadır. Oldukça geniş bir yelpazesi olan e407 karragenan maddesinin tükettiğiniz veya kullandığınız birçok üretim kolundaki etiketlerde görebilirsiniz. Kullanılan kimyasallar üreticiler tarafından e kodları verilerek bilinmezliğe yol açmaktadırlar. Bilindiği kadarıyla kullanılan oranlarda yan etkisi bulunmamaktadır. Ama yüksek kullanım oranlarında  bağırsak mikroflorasının fermantasyonuna bağlı olarak gaza ve şişkinliğe neden olabilmektedir.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>