Dünyadaki En Uzun Tercih Edilen Bisiklet Yol Güzergahları

s e82514f326eccbbc691285f396b5c8dbd6c45dd5 Dünyadaki En Uzun Tercih Edilen Bisiklet Yol Güzergahları

Merhabalar değerli okuyucularımız bugün sizlere dünyanın en uzun tercih edilen bisiklet yol güzergahlarını paylaşacağız. Bisiklet rotaları Avrupa, Güney-Kuzey Amerika, Avustralya ve Asya’da birçok kıtada bulunmaktadır. Yaz, kış, ilkbahar, sonbahar her mevsim olarak yapılabilen bir spordur bisiklet sürmek.

EuroVelo

Avrupanın bütün şehirlerini kapsayan rotadır. 50 bin km civarındaki toplam rotanın, 2020’de projenin tamamlanmasıyla 70 bin km’ye ulaşması hedefleniyor.

%name Dünyadaki En Uzun Tercih Edilen Bisiklet Yol Güzergahları

Carretera

Uzun rota boyunca mevsim geçişleri sık yaşanabildiği için kış aylarından ziyade yaz sonunda ve sonbahar aylarında kullanmaya daha uygun olan rotadır.

%name Dünyadaki En Uzun Tercih Edilen Bisiklet Yol Güzergahları

Munda Biddi

Dağ bisikleti tutkunlarının dünya çapında en çok kabul gören rotalarından olan Munda Biddi Yolu, bisikletçileri 1000 km’nin üzerindeki uzunluğuyla karşılıyor.

İpek Yolu

Çin’den başlayıp Avrupa’ya uzanan tarihi bir ticaret yolu olsa da günümüzde bisikletçiler için de aşılması en zorlu rotalardan biri olarak kullanılıyor. 13 bin km uzunluğundaki rotada ideal sürüş planlaması 28 dinlenme ve 117 sürüş gününden oluşuyor.

Great Divide

Kanada’dan başlayan ve ABD’yi geçtikten sonra Meksika sınırında sonra eren zorlu rota, yaklaşık üç ayda tamamlanıyor. 4500 km’yi bulan uzunluğuna rağmen rotanın hiçbir yerinde asfalttan gidilmiyor.

%name Dünyadaki En Uzun Tercih Edilen Bisiklet Yol Güzergahları

   

Düşüncelerinizi bekliyoruz :)

<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>