Spor Dünyası

Dünyadaki En Uzun Tercih Edilen Bisiklet Yol Güzergahları

dünyanın en uzun bisiklet yol güzergahları

Merhabalar değerli okuyucularımız bugün sizlere dünyanın en uzun tercih edilen bisiklet yol güzergahlarını paylaşacağız. Bisiklet rotaları Avrupa, Güney-Kuzey Amerika, Avustralya ve Asya’da birçok kıtada bulunmaktadır. Yaz, kış, ilkbahar, sonbahar her mevsim olarak yapılabilen bir spordur bisiklet sürmek.

EuroVelo

Avrupanın bütün şehirlerini kapsayan rotadır. 50 bin km civarındaki toplam rotanın, 2020’de projenin tamamlanmasıyla 70 bin km’ye ulaşması hedefleniyor.

Carretera

Uzun rota boyunca mevsim geçişleri sık yaşanabildiği için kış aylarından ziyade yaz sonunda ve sonbahar aylarında kullanmaya daha uygun olan rotadır.

Munda Biddi

Dağ bisikleti tutkunlarının dünya çapında en çok kabul gören rotalarından olan Munda Biddi Yolu, bisikletçileri 1000 km’nin üzerindeki uzunluğuyla karşılıyor.

İpek Yolu

Çin’den başlayıp Avrupa’ya uzanan tarihi bir ticaret yolu olsa da günümüzde bisikletçiler için de aşılması en zorlu rotalardan biri olarak kullanılıyor. 13 bin km uzunluğundaki rotada ideal sürüş planlaması 28 dinlenme ve 117 sürüş gününden oluşuyor.

Great Divide

Kanada’dan başlayan ve ABD’yi geçtikten sonra Meksika sınırında sonra eren zorlu rota, yaklaşık üç ayda tamamlanıyor. 4500 km’yi bulan uzunluğuna rağmen rotanın hiçbir yerinde asfalttan gidilmiyor.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>