Sağlık Köşesi

Dudak Estetiği Nedir?

Dudak Estetiği İle İstediğiniz Görünümdeki Dudaklara Kavuşun

Dudak Estetiği Nedir?

Dudaklar, yüzün bir bütün olarak görünmesini sağlayan yüzün önemli bir parçasıdır. Yüzde bulunan bütün hatlar birbiriyle uyumlu ve orantılı olması gerekiyor. Bu sebeple, dudakların büyüklüğü, dolgunluğu, kalın veya ince olması önemli faktörlerdir. Dudakların canlı ve yoğun ya da dolgun durması, kişinin daha sağlıklı veya daha diri görünmesinde yardımcı olan bir etkendir. İnsanların yaşları ilerlediği sürece, dudakları da eski haline oranla daha ince ve daha cansız görünmeye başlar. Çünkü dokular zamanla erimektedir. Yani, yüz kısmında yer alan deri, yağ ve kas oranlarının düşmesi anlamına gelmektedir.

Bu sebeple insanlar, dudaklarını kalınlaştırmak istemektedir ve bunun çeşitli yollarına başvurmaktadırlar. Kişinin problemine, isteğine veya durumuna göre iki farklı yol ile dudak estetiği nişantaşı ilçesinde yer alan bir klinikte gerçekleştirilebilmektedir. Dolgu enjeksiyonu denilen yöntem ile yapılmaktadır. Bu dolgu enjeksiyonunun yağ enjeksiyonu ya da kollajen veya hyalüronik asit içermesi gerekmektedir. Türkiye’ de bazı yerlerde bu işlem yapılabilmektedir. Dudak estetiği nişantaşı ilçesinde bulunan bir merkezde yapılabilen bir işlemdir. Yağ enjeksiyonu işlemi dolgu enjeksiyonu işlemine oranla daha riskli bir yöntem olsa da bu işlemler çok riskli işlemler olarak sayılmasalar da insanlar her yerde bu işlemleri yaptırmak istemeyebilirler.

Yağ Enjeksiyonu İle Nasıl Dudak Estetiği Yapılmaktadır?

Yağ enjeksiyonu yöntemi ile dudak estetiği nişantaşı ilçesinde, ameliyathane de lokal anestesi kullanımı ile yapılan bir işlemdir. Bu işlem yapılması esnasında, öncelikle operasyon geçiren kişinin vücudunda yağ birikimi veya fazlalığı olan bir bölgesinden bir miktar yağ alınmaktadır. Ardından, başka bir bölgeden alınan yağın belirli birkaç işlemden geçirilmiş olması gerekiyor. Gerekli işlemlerden geçtikten sonra ise bu yağ, dudaklara enjekte edilmektedir. Enjeksiyon işleminin gerçekleştirildiği yer de az miktarda bir ödem oluşabilmektedir.

Fakat, bu ödem birkaç gün içinde yok olmaktadır. Birkaç günlük ödem oluşturması yanında herhangi hiçbir iyi veya kötü yan etkisi bulunmamaktadır. Enjekte edilen hücrelerin yüzde ellisi kadar bir miktarı üç ile altı ay arasında değişen bir süre içerisinde vücut tarafından emilmeye uğrayacaktır. Bu neden ile vücuttan alınmış olan yağın, bu süreç içerisinde doktor kontrolleri ile birlikte ayrı seanslarda yinelenme durumu gerekebilir. Bu işlem, birden fazla sefer uygulandığı takdirde, dudağınız da istediğiniz oranda bir dolgunlaşma veya bir kalınlaşma görebilirsiniz.

Dolgu Enjeksiyonu ile Nasıl Dudak Estetiği Yapılmaktadır?

Yağ enjeksiyonu yöntemi ile dudak estetiği yanında bir de hyalüronik asit içeren dolgu enjeksiyonları yardımı ile dudak estetiği yöntemi tercih edilmektedir. Hyalüronik asit iğne aracılığı ile enjekte edilmektedir ve çok kolay bir işlemdir. Bu neden ile dudak estetiği yapılan kişi, bu işlemi geçirdikten sonra herhangi bir zaman gerekmeksizin günlük hayatına rahatlık ile dönebilmektedir. Dolgu enjeksiyonu ile dudak estetiği yapıldığı zaman, enjekte edilen dolgunun etkisini gösterme süresi yaklaşık bir yıl kadar bir süredir.

Bu bir yıl geçtikten sonra, dolgu enjeksiyonu işlemi tekrarlanması gerekmektedir. Ayrıca, dolgu enjeksiyonu işlemi, yaptıran kişinin vücudunda herhangi hiçbir alerji yapmaya müsait değildir. Bu neden ile risksiz ve kolay bir işlemdir. Enjekte edilen maddeler, kişinin derisinin direk içine enjekte edilmektedir ve birden fazla kullanım amacı bulunmaktadır. Mesela, operasyonu geçiren kişinin dudak kenarlarını eskisinden daha dik bir hale getirmek ve daha da belirginleştirmek amaçlı kullanılan bir yöntemdir. Fakat bazı kişiler elde edilen kalınlık miktarından daha kalın ve dolgun bir görünüme sahip olan dudaklara sahip olmak isterler. Bu aşama da ise, dolgu enjeksiyonu ile dudak estetiği yapma yöntemi yetersiz kalmaktadır.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>