Dinimiz İslam

Dua-ül Kerb Keder Sıkıntı Duası Arapça ve Türkçe Okunuşu

dua-ül kerb duasını oku

Değerli okuyucularımız bugün sizlere sıkıntılı zamanlarınızda sıkıntılardan kurtulmak için okuyabileceğiniz Dua-ül Kerb duasını sunacağız sizlere faziletleriyle beraber. İbni Arabi (k.s) hazretleride bu duanın üzüntü, keder, tasa, sıkıntı anlarında okunduğunda kederleri dağıtacağını belirtmiştir. Bu dua bütün alimlerce tavsiye edilmiştir. Her türlü sıkıntı ve kederde okunur. Aynı şekilde ızdırap, sıkıntı ve keder anlarında okunacak ayetlerle beraberde okunabilir ki kolaylık olsun diye aşağıda okunması tavsiye edilen ayetler verilmiştir. Her namazın ardından okunacağı gibi, bir vakitte de 3-5-7-11-41 kere okunabilir. Okunmadan önce 1 fatiha 3 ihlas ve salavat okunup Efendimizin (s.a.v.) ruhuna sahabelerin ve evliyaların ruhlarına bağışlayarak başlamak gerekir ayrıca inşirah suresi 7 defa okunur sonra dua okunur. Yine rivayet olunur ki Sıkıntılarının dağılması, darlıklarının giderilmesi için bu duayı yazıp bir akar suya bırakılsa Allah’ın izniyle sıkıntıları gider. Eğer dua edildiğinde ağlamak gibi haller gelirse kişiye, bu icabetine işarettir zaten dualarda edildiği an iç huzuru gönül rahatlığı veya ağlama isteği veya ağlamak icabetine işaret görülmüştür Allah’ın izniyle.

Bismillahirrahmanirrahim allahümme rabbil evveline vel ahirin vel enbiya-i vel mürselin vel melaiketil mugarrabin vel kürbiyyine ven nuraniyyin ifsehli elmediyga vel hemni rüşdi veşrahli Sadri ve yessirli emri vehlül ugdetem millisani yefgahu gavli vecalli veziyra mim melaiketike yuaziruni hatta la ye’düve aleyye zalimun bi zulmih vela cebbarun bi ceberutih fe inneke hayrun nasiriyn. Allahümmemdüdni bimededin min i’ndik. Verfüdni bi gulubi halgik. Hatta tekune li i’yşehu heniyyehu lüyyeneh inneke ala halgike kadir. Vebil icabeti cedir. Allahümme inni eselüke bimestevde’tehu min sırri esmaik. En teguke esri ve tekşife durri ve tekşife anni minel belai mala yekşifuhu ğayrik. Allahümme ya men kesel izame lehma eksini vegaran ve heybeti ve mehabeti fi gulubi halgik. Ve i’zzini fi e’yunihim vensurni ala e’adai inneke hayrun nasiriyn.

Ardından 3 kere yandaki dua okunur: İyyensurukümullahu fela ğalibe leküm. 

10 kez de yandaki dua okunur: Yusalli alennebiyyi sallallahu aleyhi ve sellem.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>