Sağlık Köşesi

Doğru Koşu Teknikleriyle Sağlıklı Spor Yapma Yolları

doğru koşu teknikleri

Doğru spor, doğru koşu, doğru nefes alma yöntemleri nasıldır biraz onlardan bahsedelim. Sağlıklı yaşamanın en temel kuralı spor yapmaktadır. Yürüyüş, koşu 3’lüsünü birarada gerçekleştirmenin yaşam standartlarını arttırtığını unutmayın. Spor yaparken ritminizi koruyup kademe kademe artırmalısınız. Koşu sırasında nefes alıp vermelerinizi doğru yapmalısınız.

koşu sırasında nefes alış verişi

Koşu yaparken nefesinizi son noktasına kadar harcamayın, nefes nefes kalmayın. Uzman sporcular nefes kontrolünü rahatçana konuşabilecek seviyede olmasını önemser. Yeni bir koşu stratejisine sahip olmak isteyenlerin ilk etapta haftada aralıklı olarak 4 gün koşmalı, 3 gün mola vermelisiniz. Günlük 40 dk orta tempoda koşu yapmak faydalı olacaktır. Koşularda bir şişe ılık suyu da eksik etmemelisiniz. Sıvı takviyesi ve doğal ortamın oksijenliğiyle günlük stratejinizi atabilirsiniz.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>