Sağlık Köşesi

Doğal İçerikli Sağlıklı Şampuanlar

Şampuan türleri  doğru seçildiğinde sizin daha sağlıklı  saç derisi ve köklerine sahip olmanızı sağlayabilir.

Şampuan Çeşitlerini Nasıl Seçebilirim

Şampuan çeşitleri kendi içerisinde birçok farklı seçenekle görülüyor.Ancak bu kadar çeşit arasından doğru tercih yapmak, saç telleri ve deri sağlığı açısından kritik bir konu. Ne tür detaylara bakılmalı denildiği zaman ise öncelikle işe kendi saç yapınızı tanımakla başlayabilirsiniz. Herkesin saç yapısı değişik kategorilere ayrıldığı için kuru, yağlı saçlara uygun en iyi şampuan türünü bulmak da önem kazanıyor.  Kuru saçlara yağlı saçlar için kullanılan şampuanlar uygulanırsa alınan sonuçlar hayal kırıklığı yaratabiliyor.  Dolayısıyla genel görünüm ve saç memnuniyeti bakımından bu detay epey önemli.

Sarımsaklı Şampuan  NedenFark Yaratıyor

Bioxcin sarımsaklı şampuan özellikle son dönemlerde birçok kişinin dikkatini çeken ve sıkça kullanılan içeriğe sahip.  Siyah sarımsak özü saç köklerine önemli katkılarda bulunuyor. Bioaktifpeptitler, vitamin ve mineraller, zengin kükürt içeriği ve sarmaşık özleri bu şampuanların temel özelliği. Markanın zaten en temel farkı da bu tür besleyici yönü güçlü şampuanlara yer vermesi. Eğer kırık saçlarla uğraşıyorsanız, saçlarınız olması gerekenden daha solgun ve zayıfsa, bakım yapmak gerekiyorsa etkili şekilde toparlama görevi görüyor. Sarımsak şampuandan ayrı şekilde düşünüldüğünde iyileştirici etkisinin ne kadar yoğun olduğu zaten bilinen bir gerçek. Bu nedenle şampuan içine girdiği zaman da  farkı hissetmek mümkün. Saç derinizde onarılması gereken yerleri  bu şekilde iyileştirebilir ve sonuç alabilirsiniz. Ancak kullanım miktarı ve diğer besleyici özellikleri de atlamamak kritik bir konu. Saçlarınızın onarım zamanında dış etkenlere karşı da daha az işleme maruz kalmasını sağlayabilirsiniz. Yani bir yandan devamlı saç boyası yaparken, saç şekillendiricilerle durmadan işlem yaparken bu şampuanı kullanmak  az etki yaratır.

Kuru Şampuanlar  Hakkında

Kuru şampuan  türleri özellikle yoğun bir iş temposu içerisinde olanların imdadına yetişiyor.  Ayrıca zaten yağlı bir saç yapısı olan ve yıkanma sonrasında ertesi gün hemen yağlanmaya başlayan salarda orantısız yağlanan yerlerin dengelenmesinde pratik sonuç veriyor. Bir dakikadan daha kısa sürede temizlik sağlayan kuru şampuan türleri kendinizi daha canlı hissetmenize destek veriyor. Kadınlar son dönemlerde bu şampuan türlerine daha fazla odaklanmış durumda. Siz de hem saçlarınızın daha canlı olmasını sağlarken bir yandan da güzel görünüm içinkuru şampuanları deneyebilirsiniz. Bu ürünlerin kullanımı da çok kolaydır. 15 cm uzaktan püskürtmek yeterli olur.

 

Bitkisel Şampuanların Avantajları

Bitkisel şampuan  türlerinin birçok avantajı bulunuyor. Saç derisinin beslenmesi, saçın kökten uca ihtiyacı olan  gücü alması, en başta akla gelen faydalardan. Bitkisel özlerin saç derisindeki yeniden yapılandırıcı etkisine de değinmek gerekiyor. Saç derisi güçlendiğinde otomatik olarak saç dökülmesi de engellenecektir. Doğal özlerden bu nedenle hep yararlanmak gerekiyor.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>