Sağlık Köşesi

Diş Eti Çekilmesi Tedavisinde Bitkisel Yollar Nelerdir?

diş eti çekilmeleri için kekik çayı

Merhabalar sevgili okuyucularımız, bugünkü makalemizde sizlere sağlık köşemizde faydalı olacak bir yazıyı paylaşacağız. Diş ve ağız sağlığı bizim yaşam kalitemiz açısından oldukça önemlidir. Sebebi ise dişlerimizin ilk öğütme aşaması olmasıdır. Bunun haricinde konuşma sırasında ağız kokusu yaşanmasıdır. Ağzımızın kokmaması başkalarını rahatsız etmemek için önemlidir. Dişeti rahatsızlığı bulunanlar için diş eti sorunu başa beladır. Kötü görüntünün haricinde dişlerin belirgin bir şekilde görüntüde olması sizler hastalar için piskolojik olarak çöküntü durumudur.

Diş kemiğinin bakterilere bağı olarak derinlere doğru erimesi ve bunun da sonucu olarak dişetinin de onu takip ederek aşağı doğru inmesidir. Diş eti hastalıkları ile diş çürükleri sorunları bu problemleri yaşamanıza sebep olmaktadır. Uzman kimya profesörü olan İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiyesi şu yöndedir. Dişeti çekilmesine karşı yaban kekiği oldukça etkili bir çözüm yoludur. 1 tatlı kaşığı kekik 1 bardak suda kısık ateşte 5 dakika demlenir. Ilık bir seviyeye geldikten sonra süzülür. Günde 2 kez sabah-akşam birer yudum alarak birkaç kez fırçalanır. Bu kürün 3 ay uygulanması gerekir. Hergün taze hazırlanması gerekiyor. Taze olmayan, bayat kekikleri kullanmamalısınız.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>