Dinimiz İslam

Dirilişimiz Neden Çekirgelere Benzetilmiş?

Sevgili duslerkulup okuyucuları bugün sizlerle yüce kitabımız Kuran-ı Kerim?in bir mucizesini paylaşacağız. Allah (c.c.) kitabında bizlere dirilmeyi anlatırken bizi çekirgelere benzetmiştir.( Kamer Suresi 7. Ayet)

Peki neden çekirge başka hayvan değil. Aslında bunun birçok sebebi var ama biz sizlerle en önemlilerini paylaşmak istedik.Birincisi bizim dirlişimiz çok kalabalık olacak. Şöyle düşünün insanlık tarihinden beri varolmuş tüm milyarlarca hatta belki trilyonlarca insan aynı anda dirilecek ve adeta çok kalabalık olan bir çekirge sürüsünü andıracak; ancak bundan daha büyük bir sebep var.

En büyük sebep dikkatlice incelenince bilim adamları tarafından açığa çıkarılıyor. O da çekirgelerin bir özelliğinden kaynaklanıyor. Çekirgeler yumurtalarını toprak altında gömerler ve bu yumurtalar olgunlaşıncaya kadar uzun süre burada beklerler. Bu yumurtalar hangi gün konulursa konulsun en son yumurta olgunlaşmadan asla çıkmazlar ve hepsi olgunlaşınca toplu halde topraktan çıkarlar.
Bir de bunu biz insanlar için düşünün Hz. Adem de Kıyamette en son ölen insan da aynı anda dirilecek.

İşte yüce Allah ( c.c.) bunu bize tam 1400 yıl önce daha bilimin mum ışığının bile olmadığı dönemde bildirdi. Biz ise bunları henüz anlayabiliyoruz.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>