Dijital Kütüphane Nedir Nasıl Kurulur? 40 Gb Dev Arşiv

dijital kutuphane Dijital Kütüphane Nedir Nasıl Kurulur? 40 Gb Dev Arşiv

Merhabalar değerli takipçilerimiz, dijital kütüphaneler günümüz teknolojisinin yeni harikalarındandır. Kütüphaneler teknolojinin gelişmesiyle beraber elektronikleşmiştir. Dijital kütüphanelerdeki dökümanlara bilgisayarlar, tabletler, cep telefonları vasıtasıyla erişebilmiş olacaksınız. 40 gb yakın bir arşivle yerli yabancı eserler 17 ciltlik Osmanlı tarihi, savaş tarihi gibi bir çok ünlü eser yazılı görsel seçenekleri bulunmaktadır.

Dijital Kütüphane Nedir?

Tozlu kitap raflarıyla metrekarelik odalara kitaplıklara ihtiyaç duyulmayan tamamen elektronik ortamda kullanılan bir kütüphane çeşididir. İçerisinde gblarca elektronik ortamına aktarılmış büyük e kitap arşivleri bulunmaktadır.

Dijital Kütüphane İçerisinde Neler Var?

Dijital kütüphanelerde tarih, ansiklopedi, eğitim, sanat, kültür, dini işlevsel yazısal ve görsel eserler bulunmaktadır. Bir kütüphaneye gittiğinizde aradığınız herşeyi daha kolay bir şekilde bilgisayar ortamında bulabiliyorsunuz. En çok sevilen kitaplar bulunmaktadır.

7DBaBY Dijital Kütüphane Nedir Nasıl Kurulur? 40 Gb Dev Arşiv

Dijital Kütüphane Nasıl Kurulur?

Dijital kütüphaneler zaman içerisinde uzun araştırmalar ve uğraşlar sonucunda bilgi belge dökümanların biraraya getirilip toplanmasıyla oluşturulur. Dijital kütüphanelerde bilgi ve dökümanların çoğu internet veya sanal ortamda bulunur. Fakat eski bilgi ve dökümanlar dijital ortamda yok ise eğer manuel yolla veya taratılma yöntemleriyle birebir aynı şekilde dijital ortama aktarılıp yüklenmelidir. Bu şekilde dijital kütüphaneler oluşturulurlar. Yani kendi dijital kütüphanenizi kendiniz bulmuş olacaksınız.

duslerkulup indirme linki 1 Dijital Kütüphane Nedir Nasıl Kurulur? 40 Gb Dev Arşiv

https://mega.nz/#F!eTB33IhD!z074JQgVWaYCuhAJrnhQIw

   

Düşüncelerinizi bekliyoruz :)

<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>