Eğitim Dünyası

Dijital Kütüphane Nedir Nasıl Kurulur? 40 Gb Dev Arşiv

dijital kütüphane nedir

Merhabalar değerli takipçilerimiz, dijital kütüphaneler günümüz teknolojisinin yeni harikalarındandır. Kütüphaneler teknolojinin gelişmesiyle beraber elektronikleşmiştir. Dijital kütüphanelerdeki dökümanlara bilgisayarlar, tabletler, cep telefonları vasıtasıyla erişebilmiş olacaksınız. 40 gb yakın bir arşivle yerli yabancı eserler 17 ciltlik Osmanlı tarihi, savaş tarihi gibi bir çok ünlü eser yazılı görsel seçenekleri bulunmaktadır.

Dijital Kütüphane Nedir?

Tozlu kitap raflarıyla metrekarelik odalara kitaplıklara ihtiyaç duyulmayan tamamen elektronik ortamda kullanılan bir kütüphane çeşididir. İçerisinde gblarca elektronik ortamına aktarılmış büyük e kitap arşivleri bulunmaktadır.

Dijital Kütüphane İçerisinde Neler Var?

Dijital kütüphanelerde tarih, ansiklopedi, eğitim, sanat, kültür, dini işlevsel yazısal ve görsel eserler bulunmaktadır. Bir kütüphaneye gittiğinizde aradığınız herşeyi daha kolay bir şekilde bilgisayar ortamında bulabiliyorsunuz. En çok sevilen kitaplar bulunmaktadır.

dijital kütüphane nedir nasıl kurulur

Dijital Kütüphane Nasıl Kurulur?

Dijital kütüphaneler zaman içerisinde uzun araştırmalar ve uğraşlar sonucunda bilgi belge dökümanların biraraya getirilip toplanmasıyla oluşturulur. Dijital kütüphanelerde bilgi ve dökümanların çoğu internet veya sanal ortamda bulunur. Fakat eski bilgi ve dökümanlar dijital ortamda yok ise eğer manuel yolla veya taratılma yöntemleriyle birebir aynı şekilde dijital ortama aktarılıp yüklenmelidir. Bu şekilde dijital kütüphaneler oluşturulurlar. Yani kendi dijital kütüphanenizi kendiniz bulmuş olacaksınız.

indirme

https://mega.nz/#F!eTB33IhD!z074JQgVWaYCuhAJrnhQIw

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>