Bitkiler ve Hayvanlar

Devlet Üretme Çiftlikleri Hakkında Kısa Bilgi

devlet üretim çiftlikleri

Türkiye’de modern tarım işletmeciliğinin yayılmasını sağlamak amacıyla kurulmuş çiftlikler. Devlet Üretme Çiftlikleri, 1 Mart 1950’de yürürlüğe giren yasayla, Tarım Bakanlığı’na bağlı bir genel müdürlük olarak kuruldu. 1983 tarih ve 60 sayılı kanun hükmünde kararnameyle Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne bağlandı. Merkezi Ankara’dadır. En önemli amaçlarından biri de Türk çiftçisine örnek olarak, ona tohum, damızlık ve fidan sağlamaktır.

Başlıca Devlet Üretme Çiftlikleri şunlardır:

Polatlı, Balâ (Ankara), Yalova (İstanbul), Altınova, Gözlü, Konuklar (Konya), Türkgeldi (Kırklareli), Dalaman (Muğla), Turunçgiller (Dörtyol), Reyhanlı (Hatay), Çiçekdağı, Malya (Kırşehir), Alpaslan (Muş), Koçaş (Niğde), Çerkeş (Çankırı), Iğdır (Kars), Gönhöyük (Amasya), Gelemen (Samsun), Ceylanpınar (Şanlıurfa), Ulaş (Sıvas).

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Bu üretim çiftlikleri Damızlık düvemi, keçimi,koyunmu? Bir de kaç başlık ve yılda kaç hayvan üretiyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>