Askeri Konular

Desert Eagle Tabanca Hakkında Bilgi

Deserrt Eagle Tabanca Tanıtım Videosu:

Desert Eagle (Türkçe: Çöl kartalı), İsrail yapımı yarı-otomatik bir tabancadır. 357lik, 41lik, 44lük, 440 Cor-bon ve 50 AE kalibrelik mermi kullanan modelleri bulunur. 357 kalibrelik versiyonu 9,41lik ve 44 lüğü 8, 440 Cor-bon ve 50 AE (Action Express) kullanan modelide 7 mermi alır. Kullandığı mermilerden dolayı çok güçlü bir tabancadır ancak 50 AE kullanan versiyonun geri tepmesinin yüksek olması, silahın oldukça ağır ve büyük olması nedeniyle kullanışlı değildir. Bu silahın çeşitli ağırlıkları vardır. 1-2 kg arasındaki çeşitleri silahın gerçekten kuvvetli olduğu gösteriyor. Ancak geri tepmesinin yüksek oluşu sadece 50 AE kullanan uyarlamasında geçerlidir, özellikle birçok silah kullanıcısı 357lik versiyonun geri tepmesinin standart 9mm tabancalardan daha az olduğunu söylemektedirler

tabanca türü silah
Patlayan fişek gazı tazyiği ile çalışan yarı otomatik bir tabancadır. Atış isabeti oldukça yüksektir. Etkili mesafesi 152 mmlik namlularda yaklaşık olarak 200 metredir. Çokgenli yiv hadve boyu sayesinde namlunun aşınması azalmakta ve de namlu içi ile mermi  arasındaki uyumluluk zenginleştirilmekte ve bu da atış isabetini aldıkça yüksek kılmaktadır. Tetik köprüsü iki el şeklinde kullanmalı olarak tasarlanmıştır. kabzasıda son derce rahattır ve hızlı şekilde tabancayı kullanmaya müsaittir.

desert eagle

Tabancanın şarjoründe mermi bittiği zaman diğer yarı otomatik tabancalarda olduğu gibi sürgüsü açık kalmaktadır. Sadece standart üretim mermileri ile çalışabilir. Tabanca hem sağ hem de sol el ile kullanılacak kadar rahat bir silahtır. Eğer tabanca emniyete alınırsa, diğer horozlu tabancaların aksine ateşleme iğnesi çalışmaz. Bu yüzden oluşabilecek kazalara karşı örneğin tabancanın düşmesi halinde tabanca ateş almaz. Oldukça yüksek kalite çelikten imal edilmiştir.

desert silahı

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>