Askeri Konular

Cumhurbaşkanı ve Başbakan Yakın Koruması Nasıl Olunur?

Merhabalar değerli okuyucularımız, ülkemiz zor zamanlardan geçiyor. Önemli mevkilerde liderlerimiz var. Cumhurbaşkanlarımız, başbakanlarımız gibi bölgesel güç olma yolunda önemli çalışmalar yaparken güvenlik alanında da korunmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Güvenlik, yakın korumalarına çok büyük görevler düşmektedir. Hep görürüz çok önemli fonksiyonlarda görev almaktadırlar. Yakın korumaların ayakta durma süreleri oldukça fazladır. Zihinsel ve fiziksel yorgunluklarla mücadele edebilecek seviyede olunması gerekmektedir. Görevleri oldukça zordur. Korumakla yükümlü olduğu kimse nereye giderse onunla seyahat etmek zorundadır. Cumhurbaşkanı veya Başbakan koruması olacaksanız bunu iyice düşünüp tartmalısınız. Yoğun iş hayatına, uykusuzluğa dayanıklı olmanız gerekmektedir. Cumhurbaşkanı korumaları genellikle polis okullarından seçilmektedir. Mezun olacak veya mezun olmuş kişilerden seçilir.

Cumhurbaşkanı ve Başbakan Yakın Koruması Olmak İçin Gerekli Nitelikler:

-Düzgün bir fiziğe sahip olmak, diksiyonu düzgün olmak,

-Okulunda üstün başarılı bir öğrenci olmak,

-Yabancı dil bilmek,

-18 yaşını doldurmuş olmak sağlıyor olmaları gereken şartların başında gelmektedir.

Cumhurbaşkanı ve Başbakan Yakın Koruması Olmak İçin Mülakatta Sorulan Örnek Sorular:

Bu sözlü mülakatta kişinin kendisi, görevi ve ailesi hakkında detaylı sorular yöneltilir. Örneğin korumakla yükümlü olduğu kişi için “Ölür müsün?”, “Ailen hangi cemaate üye?, Dershaneye gittinmi?, Hangi evlerde kaldın” gibi oldukça fazla ve kişisel envanter soruları aktarılır. Koruma memuru olmak isteyen kişinin geçmişi detaylı bir incelemeye tutulur. Sabıka kaydı, suç unsurunda bulunmuş kişiler direkt elenirler.

Mülakatı geçenler için eğitimin yetersiz olduğu söylenerek yeni bir eğitime daha tabi tutulurlar. Burada yakın koruma memurluğu hakkında önemli hususları öğrenirler, silah becerilerini geliştirirler ve ekip olmanın gerekliliklerini öğrenirler. Eğitim sürecinin sonunda ise kişi artık Cumhurbaşkanı koruması olmak için gerekli niteliklere sahip olur ve görevine başlar.

Cumhurbaşkanı ve Başbakan Yakın Korumaları Ne Kadar Maaş Alırlar?

Normal memurlara göre aldıkları maaşlar yüksektir. Maaşlarına ek primlerle kazanmış oldukları miktar da yükselir. Ayrıca yakın koruma memurları Cumhurbaşkanı veya Başbakan ile gitmiş oldukları geziler sebebiyle harcırah da alırlar. Tüm bu eklemeler ile maaşları 6 bin TL ile 10 bin TL arasında değişiklik gösterir.

Cumhurbaşkanı koruma ekibi belgeseli

Cat (karşı atak timleri) hakkında belgesel

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>