Cep Telefonu ve Teknoloji

Çizgi İzleyen Robot Malzemeleri ve Yapılışı

çizgi izleyen robotlar

Sevgili düşler kulübü takipçilerimiz, son zamanlarda çizgi izleyen robotların sayısı gittikçe artıyor oldukça ilgi görüyor. Çünkü geleceğin fabrikasyon işlerinde, iş dünyasında da adından söz ettirecek hale gelecekler. Çünkü öyle programalar yapılıyor ki gelişmiş teknolojiler sebebiyle robotlar üst düzey performans göstermektedirler. Bu yazım çizgi izleyen robot nasıl yapılır hakkında olacak. Siyah zemini referans alarak verilen rolleri karınca uısulü hızlı ve güzergah üzerinde sağlamaktadır. Çizgi izleyen robotlar yarışma ve hobi amaçlı robotlardır. Ancak geliştirilerek farklı alanlarda kullanılmaları mümkündür.

çizgi izleyen robot nasıl yapılır

Endüstride ve depolarda çok iş görmektedir. Şuanlık küçük malları taşımakta iyi iş yapmaktadırlar. Robotlarda sensörler kullanılır. LDR ve Led kullanarak sensör devresi hazırladığımızda Led zemini aydınlatır ve zeminden yansıyan ışığa göre LDR’nin direnci değişerek siyah ve beyaz renk ayırt edilir. Alkalin 9V pil ile robotun beslemesini yapabilirsiniz. Çizgi izleyen robotlarda kullanılan mekanik malzemeler elektronik mühendisleri tarafından yapılmaktadır.

Çizgi İzleyen Robot Malzemeleri ve Yapılışı:

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>