Askeri Konular

Cheytac M200 Keskin Nişancı Tüfeği

m200 keskin nişancı tüfeği

 

Abd yapımı uzun mesafe keskin nişancı tüfeği. gece ve gündüz operasyonları için en uzun mesafede en iyi sonuç alınabilecek silahlardan birisidir. 2000 metre menzilde nokta atışı yapabileceğiniz yegane silahlardan birisidir.
ağırlık: 12.2 kg.(dürbünsüz) boyut: 1400mm dipçik açık, 1220mm dipçik kapalı. namlu uzunluğu: 762mm. menzil: 2000 metre,(2300 metreye kadar temiz atış yapılabilmiştir) şarjör: 5-7 mermi alabilen 2 tip şarjör kullanır. mermi: 10.36mm gece ve gündüz için ayrı dürbün kullanılabilmektedir.  Polonya kara ordusu ve Türk sat – sas birlikleri tarafından kullanılmaktadır.
Tam adı “chey-tac intervention m-200 lrrs” olan alet; chey-tac intervention serisinin bir modelidir. lrrs’nin açılımı long range rifle system olup, salt tüfeğin kendisi sistemin sadece bir parçasıdır, asıl harikalar yaratan bileşenler diğerleridir.
2006 yılında İdaho’da bir test atışı sırasında 2,250 yarda civarından 0.14 moa** gibi hayvan üstü bir isabet oranı yakalayarak dünya rekoru kırmış alettir. dillere destan .338 lapua magnum’um isabet oranı .408’lik chey-tac yanında tüftüf gibi kalmaktadır, tabi bunda çılgın etkili lrrs donanımının da etkisi yadsınamaz.
 Ayrıca yanındaki uydudan meteoroloji bilgilerini alan pda sayesinde örneğin 1000 metre uzaktaki nem, rüzgar, sıcaklık gibi değerleri personel anında görebilmektedir. bunlar şahane dürbün ayarı yapabilme anlamına gelir ki bu da milimetrik atışlar yapılabileceği manasına gelir. fakat malesef dünya rekoru bu silaha yar olmamıştır, en uzun menzilli cinayet 2002 yılında Kanada’lı rob furlong tarafından işlenmiştir.
Cheytac M200 Keskin Nişancı Tüfeği Tanıtım Videosu:

 

Cheytac M200 keskin nişancı tüfeği

duslerkulup2

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>