Askeri Konular

CH-47 Chinook Nakliye Helikopteri Hakkında Bilgi

2 pervaneli helikopter

 

İlk olarak Amerika ordusunda 1962’de hizmete giren iki pervaneli görüntüsüyle alışılagelmiş helikopterlerde farklı bir görüntüye sahip olan Ch-47 Chinook nakliye helikopteri askerleri veya askeri mühimmatı bir yerden başka bir yere güvenli olarak taşınması amacıyla tasarlanmıştır. Tanesinin 35 milyon dolara üretildiği bu dev helikopter Abd ordusunda hala çok aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Ayrıca Mısır, Yunanistan ve Hollanda Hava Kuvvetlerinin de envanterinde mevcuttur.

Şimdiye de 1200 taneden fazla üretildiği bilinmektedir. Çift motoru sayesinde bir F-16 savaş uçağını bile taşıyabilecek güçtedir ve bir kerede toplam 60 personeli aynı anda nakledebilmektedir. Yani çok büyük yükleri saatte 315 km/h gibi bir hıza ulaşabilecek kadar hızlı ve güvenli bir şekilde taşıyabilmektedir. TSK da 6 adet bu helikopterlerden almayı planlamaktadır.

Ch-47 Chinook Uçuş Gösterisi:

duslerkulup2

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>