Cep Telefonu ve Teknoloji

Cep Telefonunuzdan Sms Gönderememe Sorunu ve Çözümü

Sevgili duslerkulup.com okuyucularım, bugün sizlere akıllı cep telefon kullanıcılarının karşılaştığı en büyük problemlerden birisi  şebekelerinden mesaj göndermeye çalıştıklarında sms gönderememe sorunuyla karşılaşıyorlar. Karşılaşılan problemlerin başında “Mesajınız şu an gönderilemedi. Hizmet kullanılabilir hale geldiğinde gönderilecektir.” gibi uyarı almaktadırlar. Cep telefonlarınızdan kısa mesaj gönderememe sorunları çeşitli sebeplerden kaynaklanmaktadır. Samsung Galaxy s4, s5, Note3, Note4 gibi akıllı android cihazlarda karakter sayısından dolayı gönderdiğiniz mesajlarda bu hatayı alabilmekteyiz. Sebebi mesaj ayarlarında yapılandırılmış olan maximum karakter sınırını aşıp mesajınızın multimedya mesajına dönüşmesinden dolayıdır. 

sms karakter sınırını artırma

MMS’e dönüşen kısa mesajınız veri aktarımını açtığınız takdirde karşıdaki alıcıya ücretli bir şekilde ulaştırmaya çalışacaktır telefonunuz. Buna çözüm çok basittir aşağıdada resimli olarak anlattığımız gibi telefonunuzun mesaj yapılandırma ayarlarınıza girerek maximum karakter sınırınızı 2 bin, 3 bin veya 4 bine yükselterek uzun uzun yazmış olduğunuz smsleriniz multimedya mesajına dönüşmeden sorunsuzca karşı tarafa iletebileceksiniz.Bir başka sebep ise telefonunuzda yeterli bakiye olmamasıda olasılıklar içerisindedir. Veyahut bulunduğunuz konumda şebeke çekmemesinden kaynaklı olabilmektedir.

akıllı telefon karakter sınırı nasıl artırılır

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>