Motorlu Araçlar

Çamaşır Makinesi Kullanımı İçin Yararlı Bilgiler

Çamaşır makineleri üretimi ve teknoloji geliştirmeleri alanında dünyanın önde gelen markası olan Arçelik, teknik ve teknolojik özellikleri benzersiz ve tamamen kendisine özgü ürünler geliştirmeye devam ediyor. Her yeni nesil cihazla tüketicilere, daha fazla konfor, daha verimli çalışma, çevreye daha duyarlı yaklaşım, daha az enerji tüketimiyle daha yüksek verim gibi, birbirinden önemli özellikler sunmaya devam ediyor. Ülkemizin koşullarına uygun olarak geliştirilen Arçelik çamaşır makineleri, teknik ve teknolojik olarak, kullanım koşullarına yüksek dayanıklılık gibi benzersiz özelliklerine rağmen, kullanıcıların hatalı kullanımı, uygun olmayan kurulum koşulları, su veya elektrik şebekelerinde yaşanan standart dışı gerilimler gibi dış etkenler nedeniyle, çeşitli sorunlar oluşturabiliyorlar. Bu anlamda yaygın ve geniş bir teknik servis ağı ile satış sonrası hizmetler konusunda da üstün bir performansa sahip olan Arçelik, çamaşır makineleriyle ilgili olarak, tüketicilerin yaşayabilecekleri tüm teknik ve teknolojik sorunların en kısa süreler içerisinde çözümlenmesini sağlıyor. Satış sonrası hizmetler kapsamında, uzun ve başarılı bir hizmet geçmişine sahip olan Arçelik Servisi, her gün ve her saat olmak üzere İstanbul Anadolu yakasının tümüne Arçelik beyaz eşya ürünleri teknik servisi, bakım ve onarım hizmetlerini sunabiliyor.

Günümüzde üretilen yeni nesil çamaşır makinelerinin sahip olduğu ileri teknoloji, kullanım koşullarına göre yüksek dayanıklılığa sahip olmalarına neden oluyor. Bununla birlikte ideal kullanım koşullarının sağlanmaması, kullanım hataları, su veya elektrik şebekesinde yaşanan çeşitli olumsuzluklar gibi nedenlerle çeşitli sorunların ortaya çıkmasına engel olunamıyor. Çamaşır makinelerinde en sık karşılaşılan sorunlardan biri ise cihazların doğru konumlandırılmamasından kaynaklanıyor. Düz, sert ve nemli olmayan bir alanda kullanılması gereken çamaşır makinelerinin konumlandığı alanın, cihazın çalışması sırasında oluşan vibrasyonun kompanse edilebilmesi için, etrafında en az 10 santimetrelik bir boşluğun bırakılması gerekir. Cihazın konumlandırıldığı alanda, herhangi sert bir cisim veya duvar gibi bir alana dayandırılmaması gereklidir. Yanı sıra çamaşır makinesinin bağlandığı elektrik şebekesinin topraklı ve cihazın kullanılabilmesi için gerekli amper değerine sahip olması lüzumludur.  Çamaşır makinenizin kurulumuyla ilgili oluşan şüpheleriniz varsa, Ümraniye Arçelik Servisi teknik personellerinden konuyla ilgili yardım talep etmeniz önerilir.

Çamaşır makinelerinin bağlı olduğu su şebekesinin yeterli basınç değerine sahip olması ve aynı zamanda filtrelenmiş bir şebekeden gelmesi gereklidir. Çamaşır makinelerinin su giriş hortumu üzerinde bulunan bir filtre bulunmakla birlikte, bu filtre kirli ve tortulu suların sürekli girişi nedeniyle kısa süreler içerisinde tıkanıklıklar yaşayabilir ve devamında bazı tortuların cihazın içerisine girmesine neden olarak, komplike teknik ve teknolojik arızaların ortaya çıkmasına neden olabilirler. Düzenli olarak makinenizin su giriş hortumu bölümünde bulunan filtrenin kontrol edilmesi, cihazınızı daha verimli bir şekilde kullanabilmenizi sağlar. Arçelik beyaz eşya ürünlerinin tamamı için gerekli teknik servis ve bakım işlemleri için, Çekmeköy Arçelik Servisi teknik personellerinden gerekli hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

 

 

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>