Bitkiler ve Hayvanlar

Çam Kozalağı Suyu Nasıl Yapılır Ne İşe Yarar?

çam kozalağı suyu nasıl yapılır

Çam kozalağı suyu nedir diye soracak kişiler olacaktır. Çam kozalakları, çam ağaçlarının üreme yapıları bulunan meyvesine verilen isimdir. Çam ağacı kuvvetli oluşuyla bilinir. Yaz ve kış aylarında yüksek sıcaklık ve düşük sıcaklıklara karşı tatbik edicidir.

Çam Kozalağı Suyu Nasıl Yapılır Ne İşe Yarar?

-Solunum yolları hastalıklarından olan bronşit ve öksürüğe, nefes darlığı, astım ve balgam konusunda tedavi edicidir. 

-Genel anlamda karaçam kozalakları süt ile kaynatılıp içilirse deri problemlerine, nefes darlığına karşı da kullanılmıştır.

-Depresyona iyi gelir.
çam kozalağı suyu faydaları
-Saçları besler ve geliştirir.

Günde 1 bardak çam kozalağı suda kaynatılarak içilirse;

40 gram protein,
19 mg kalsiyum,
3,9 g şeker
14 gram karbonhidrat
60 mg potasyum bulunmaktadır.

Çam kozalağının bazı ilaç tedavilerinde de kullanılır. Nisan ve Haziran aylarında taze kozalaklar çıkar.Taze kozalaklar ile çam kozalak çayı yapılabilir. İnsan doğasının uzak olduğu bölgelerde tercih ederseniz kozalakları sağlığınız açısından daha yararlı olacaktır. Elbetteki çam kozalağı suyu sizlere fayda gösterecektir. Lakin doktorlarınıza danışmadan asla birşeyler yapmayın. Çünkü bitkisel ilaçların faydası kadar zararları da olabiliyor. Doktorlarınızdan net bir bilgi alıp ardından kullanmalısınız. Yeni yeni tedavi yöntemlerinde kullanıldığı için zararlı noktaları tam anlamıyla tespit edilip buna göre kullanım yaparsınız.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>