Spor Dünyası

Buz Pateni Sporunun Yapılışı Hakkında Bilgi

Merhabalar değerli sporsever okuyucularımız, bugün sizlere buz pateni hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap arayacağız. Artistik buz pateni buz üstünde akrobatik hareketler yapmaya verilen isimdir. Dans, atlayış, kaldırış gibi kıvrak hareketler yapılır. Tek başına olarakta yapılan bu spor çiftli partnerler halinde de yapılabilir. Buzda dans olarak bilinmektedir. Buz dansı kaldırışlarında kadın sporcu erkek sporcunun muz seviyesini tamamen geçemez.

Aşağıdaki videoda buz pistinde nasıl kayabileceğinizi görebilirsiniz.

Buz pistinde spin hareketi nasıl yapılır?

buz pateni sporu nasıl yapılır

Teknik olarak atlayış hareketleri vardır. Havaya sıçrayarak yapılabilir. Artistik olarak patinaj hareketleri önemli pozisyonlardandır. Spin hareketleri ise değerli olarak görülür. Buz pateninde göz zevki çok önemlidir. Dengede durup müzik ile senkronize olunması gerekmektedir. Bunun içinde öncelikli olarak yeterli seviyede antreman yapılması gerekir. Sıkı bir antreman yaparak iyi bir buz pantecisi olunabilir. Ve buna ek olarak ülkemizi olimpik alanlarda temsil bile edebilirsiniz. Şuanda ülkemizde özellikle Erzurum’da özel buz paten salonları bulunmaktadır. Hatta geçtiğimiz yıllarda buzda dans isimli yarışma programı bile yapıldı.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>