Burç ve Rüya Tabirleri

Burçların Alışveriş Alışkanlıkları Nasıldır?

burçların alışveriş alışkanlığı

BOĞA 
Kaliteli yaşama düşkün olan Boğalar tam bir alışveriş canavarıdır. İhtiyaçlarından çok daha fazlasını alır.Kullanmayacakları ürünleri evlerine doldururlar. İndirim sezonlarını çok iyi takip ederek beğendikleri parçaları daha ucuza almayı severler.
Ne alır?
Boğalar midelerine de düşkün olduğu için gurme yiyecek ve içecek alışverişinde çok iddialıdırlar. Bunun dışında elde dikilmiş giysiler aksesuvarlar ve mücevherler de ilgilerini çeker.
Mali tavsiyeler
Alışverişe çıkmadan önce bir liste yaparak ihtiyaçlarınızı belirleyin. Beğendiğiniz her şeyi de almayın.

İKİZLER
Bilinçli tüketici olan İkizler burcu kaliteli ürünleri ucuza bulabilirler. Sabırsız yapıları olduğu için alışveriş merkezlerinde saatler harcamak onlar için uygun değildir. İnternetten alışveriş yapmak pratik ruhlu İkizler için bulunmaz nimet. Ancak harcamalar konusunda aşırıya kaçabilirler.
Ne alır?
Sinema ve tiyatro biletleri cep telefonu ipad laptop mücevher ya da saat.
Mali tavsiyeler
Beğendiğiniz şeyler çok pahalıysa titiz bir bütçeleme yapmaktan korkmayın. ?Borç yiğidin kamçısıdır? düşünce yapısından vazgeçin.

YENGEÇ
Bu burçta doğanlar kaliteyi sayıya tercih ederler. Alacakları parçaların kullanışlılığı da kalitesi kadar önemlidir. Bütçeleri konusunda tedbirlidirler ancak çok beğendikleri bir parça söz konusu olduğunda gözlerini karartabilirler.
Ne alır?
Koleksiyonu yapılabilen her şey Yengeçlerin ilgisini çeker. Antikalar ve egzotik seyahatlerin yanı sıra bireysel emeklilik paketleri ya da ev gibi geleceğe yönelik yatırımlar da yaparlar.
Mali tavsiye
Dolunay sırasında alışverişe çıkmayın bütçenizi altüst edebilirsiniz.

ASLAN
Lüks ve gösterişe düşkün olan Aslanlar alışverişe ?hayır? diyemezler. İlgi çekmekten hoşlandıkları için kendilerini daha çekici ve gösterişli kılabilecek her şeyi alırlar para konularına da çok kafalarını yormazlar.
Ne alır?
Gösterişli giysiler aksesuvarlar son model ev eşyaları kaliteli şaraplar ve gurme yiyecekler.
Mali tavsiye
Herkesten üstte olmakisteği sizi her çıkan güzel ürünü almaya itiyor. Alışveriş sırasında bu dürtüyü bir kenara bırakmaya çalışın.

BAŞAK
Aşırı tutumlu olan Başaklar yeni bir şey almak yerine tamir etmeyi ya da eskisiyle yetinmeyi seçerler. Sahip oldukları şeyleri çok iyi kullanıp korudukları için sıkça alışverişe çıkmaları da gerekmez. Alışverişe gitmeden önce cüzdanlarına bakarlar. Semt pazarlarından alışveriş yapmayı da çok severler.
Ne alır?
Kitap dergi vitamin ve pazarlarda satılan hesaplı ürünler.
Mali tavsiye
Alışveriş kötü bir şey değildir! Arada sırada kendi zevkiniz için hoşunuza giden bir şeyler alın.

TERAZİ
Güzel ve pahalı şeylere düşkün olan Teraziler kararsız oldukları için alışverişe saatler harcarlar. Modayı takip eder aldıklarından çabuk sıkılırlar. Bu yüzden sürekli alışverişe çıkmak zorunda kalırlar.
Ne alır?
Son moda giysiler şık tasarımlı ev aksesuarları pahalı kozmetik ürünleri ve kaliteli porselen.
Mali tavsiye
Sadece ?almış olmak? için alışveriş yapmayın!

AKREP
Çekici olmayı seven Akrepler kendilerini her şeyin üzerinde tuttukları için alışverişe tutkundurlar. Ancak paralarını har vurup harman savurmazlar. Yine de çok hoşlarına giden bir ürün bulduklarında ikinci bir görüşe hiçbir zaman ihtiyaç duymazlar. Para harcamak kontrol etme isteğini tetikler.
Ne alır?
Kitap gurme yiyecekler kaliteli şaraplar deri ceketmobilya CD?ler iç çamaşırları.
Mali tavsiye
Bazen ikinci bir görüşe de ihtiyaç duyulabileceğini unutmayın. Alışverişe arkadaşlarınızla da gitmek eğlenceli olabilir.

YAY
Alışverişi çok sever paranın hesabını hiç yapmazlar. Eline geçen tüm parayı giysilere ya da eğlenceye yatırmaktan da çekinmezler. Dikkat çekmek ve beğenilmek isteyen Yaylar stilleriyle adeta şov yapar.
Ne alır?
Fotoğraf makineleri video kameralar teknolojik ürünler kitap hatıra eşyaları kaliteli spor malzemelerielbiseler…Kısacası her şey!
Mali tavsiye
Banka hesabınıza göre harcama yapın. Ya da bir mali danışman tutun.

OĞLAK
Bütçe konusunda çok hassas olan Oğlaklar kredi kartlarının ve taksitlerin baş düşmanıdır. Bütçe müsait değilse çok isteseler bile alışverişe asla çıkmazlar. Bir şey satın alırken kalite ve kullanışlılık onlar için çok önemlidir.
Ne alır?
Çok kaliteli giysiler el yapımı ayakkabı güzel bir ev son model laptop?lar.
Mali tavsiye
Biraz daha rahat alışveriş yapmayı öğrenin. Emekliliğinizde harcamak yerine biraz da şimdi harcayın.

KOVA 
Tutumlu ve mantıklı olan Kovalar yaratıcılıkları sayesinde ufak bir bütçeyle bile harikalar yaratırlar. Alışverişte aceleci ama zevklidirler.
Ne alır?
Elektronik aletler mutfak eşyaları sanat eserleri bilimkurgu romanları ilginç antika parçalar.
Mali tavsiye
İnternette iyi ve ucuz alışveriş olanakları bulabilirsiniz.

BALIK 
Bu burçta doğanların alışverişi andaki ruh durumuna bağlıdır. Bazen çok mantıklı bazen de çok düşüncesizce harcama yapabilirler. Alışverişte başkalarının tavsiyelerinden çok kolay etkilenirler.
Ne alır?
Yastıklar roman ve CD?ler müzik aletleri mutfak eşyaları.
Mali tavsiye
Sizi yönlendirebilecek ve mantıklı bir arkadaşınızla alışverişe çıkın.

KOÇ
Alışveriş Koçların hayatının adeta merkezi. Yanında kredi kartı olmadan kendisini çıplak hisseden Koçlar her an yeni bir şeyler almaya hazırdır. İçgüdüsel olarak dolabına yeni bir şeyler eklemek isteyen Koç burcu lüksün her cinsine çok düşkündür. Alışverişe plansız çıkarlar beğendikleri her şeyi almak isterler.
Ne alır?
Spor arabalardan spa üyeliklerine pahalı olan her şey Koç burcunun ilgisini çeker. Güzellik salonlarına üyelikler sanat eserleri spor ve şık giyim seyahat paketleri… Koç burcu alışverişte sınır tanımaz!
Mali tavsiyeler
Bütçenizi iyi hesaplayın altından kalkamayacağınız borçlara girmeyin.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>