Burç ve Rüya Tabirleri

Burçlara Göre Ev Dekorasyonu

Burçlara Göre Ev Dekorasyonu ve Renkler

burçlara göre ev dekarasyonu
İster ciddiye alalım ister almayalım burçlar hayatımızı etkiliyor. Herkesin dekorasyon zevki farklıdır ama burcunuz tarzınız hakkında ipucu verir..
Örneğin; aslanlar egzotik aksesuarlardan balıklar deniz altı temalarından vazgeçemez. İşte sizin için 12 burcun dekorasyon zevklerinin detayları..

KOÇ
Özgürlüğüne düşkünlüğüyle tanınan koç burcunu eve bağlamak için canlılık ve renk ahengi gerekli. Buna bağlı olarak da ideal renkleri kırmızı ve
turuncu tonlarıdır. Eşyalarında genellikle sade desenleri seçen koçların yatak odaları her zaman canlı olmalı. Büyük yastıklardan hoşlanan
koçlar aynı zamanda dekorasyon konusunda sıkılgan bir yapıya sahiptir.

BOĞA
Toprak grubundan olan boğa burçları için geniş teraslarbalkonlar ve süs bitkileri çok önemlidir. Evlerinde karmaşıklıktan hoşlanmazlar ama konfor ve lükse de asla hayır diyemezler. Mobilyalarda ahşaba ağırlık verirler. Düzenle kurulan yemek masalarından ve özenle seçilmiş yemek tabaklarından hoşlanırlar. Boğa burcunun renkleri toprak tonları ve gül kurusudur.

İKİZLER
Hava grubundan olan ikizler burcu yaşadığı yerin geniş ve ferah olmasına çok dikkat eder. Ağır bir dekorasyon tarzı kesinlikle onlar için uygun
değildir. Evini adeta sanat eseri hazırlar gibi dekore eder. Sadelikten yanadır. Çift yönlü kullanılabilen objeleri tercih ederler. Sohbeti seven ikizler için L şeklindeki kanepeler idealdir. İkizlerin duvarları için renk seçimi beyaz ve bej tonlarıdır.

YENGEÇ
Evlerine meraklı yengeçler ruhlarındaki kararlılığı ve yaratıcılığı evlerine yansıtırlar. Evlerini zarif yumuşakabartıdan uzak tasarımlarla dekore etmeyi severler. Yengeç burçlarının aksesuarda en çok tercih ettikleri şey gümüş eşyalardır. Birden fazla oturma grubu/hamak ve büyük kitaplıklardan hoşlanan yengeçlerin evine ise beyaz inci ve sarı renkler hakimdir.

ASLAN
Aslanlar gösterişli mekanları severler ve rahatlıktan çok lükse düşkünlerdir. Egzotik aksesuarlar pahalı halılardeğerli vazolar onlar için vazgeçilmezdir. Duvarlarında sarı ya da turuncu renkler hakimdir. Banyolarında altın kaplamalar ya da mermer kullanmaya bayılırlar. En sevdikleri odalarına mumlar aynalar saten yastıklar koyarlar.

BAŞAK
Ayrıntılara verdikleri önemle bilinen başaklar mutfakları başta olmak üzere evlerinin her köşesinde titizdirler. Evlerini dekore ederken açık mavi bej ve beyaz tonlarını kullanırlar. Sandıkları cam objeleri ve eski ahşap mobilyaları çok seven başaklar için bol raflı dolaplar ve danteller vazgeçilmezdir.

TERAZİ
Teraziler doğuştan dekoratör sayılabilirler. Yumuşak ve rahat döşenen evlerinde antika sandalyeleruzun ve alçak rahat koltuklar en çok kullanılan nesnelerdir. Salonlarında Uzak Doğu esintilerini görebileceğimiz terazilerin evlerinde pastel renkleri yeşil ve mavi tonlarını kullanırlar.

AKREP
İlginç ve eksantrik her şey akrep burçalrının ilgisini çeker. Onlerın evleri daha çok büyüleyici bir tiyatro sahnesini anımsatır. Saten ve ipek kumaşları tercih ederevlerinde sadece parlatılmış ahşapları kullanırlar. Karamsar tabloları beğenirler ve evlerinin duvarları bu tür tablolarla kaplıdır. Cinselliği
en güçlü burç olduğundan yatak odası dekorasyonuna bir hayli özen gösterirler ve burada daha çok kırmızı rengi kullanırlar.

YAY
Evlerinde uzak ülkeleri hatırlatan posterler kullanırlar. En sevdikleri odalarda haritamum ve dini semboller bulundururlar. Son model teknolojik aletler hep ellerinin altındadır. Büyük yastıklar yaylar için vazgeçilmezdir. eğerli parkeler mermer kaplı odalar zarif koltuk döşemeleri yay burcunda olanların ev stilini yansıtır.

OĞLAK
Ev döşeme tarzları sadedir. Dekorasyon için en çok para harcayan burç oğlaklardır. Evlerinde koyu toprak tonlarını tercih ederler. Ahşapderi gibi doğal maddelerden hoşlanan oğlaklar için en önemli şey eşyalarının sağlam ve ahenkli olmasıdır. Yumuşak renklerde pahalı kumaşlardan yapılan kırlentler evlerinin vazgeçilmezi arasındadır.

KOVA
Yaratıcı kovalar bu özelliklerini evlerine de yansıtır. Uzay görünümlü aksesuarlardan ve gece mavisi tonlarındaki döşemelerden çok etkilenirler. Bu
kovaların bilimkurguya olan ilgilerinden kaynaklanır. Çılgın mobilyalardan ve soyut sanattan hoşlanırlar. Kova burcunun rengi ise gümüş ve metalik rengidir.

BALIK
Deniz temalı objeleri çok seven balık burcunun yatağı mutlaka rahat yumuşak ve dinlendirici olmalıdır. Romantik posterler eşyalar onlar için vazgeçilmezdir. Zıt parçalardan uyum yaratmaya bayılırlar. Balık burcunun rengi ise su mavisi ve yeşili ile beyaza kaçan solgun sarıdır.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>