Motorlu Araçlar

Bulaşık Makinesi Program Seçme Düğmesi Çalışmıyor

Kullandığımız bulaşık makinelerin teknoloji gelişimiyle her defasında kendini yenilemesi durumunda farklı birçok özelliklere sahip olan programların yüklü olduğu bulaşık makineleri her geçen gün artmaktadır. Bu artışa paralel olarak bulaşık makinelerinde çıkan sorunlar da sıklaşmaktadır ve bu sorunları çözecek eğitimli kişilerin sayısı da artmaktadır. Bulaşık makinesi program düğmesi çalışmıyor sorunlarda çözüm bulunmadığı takdirde ilgilenen servislerle temasa geçilmelidir. Kaynarca Arçelik Servisi yıllardır sizlere garantili ve güvenilir servis hizmeti sunmaktadır.

Bulaşık makinesi program düğmesi çalışmıyor sorunuyla karşılaşmanız durumunda elektronik olan düğmelerin verdiği hatayı bulmaya çalışmaktır. Program göstergelerinde meydana gelen anormallikler makinenizin yıkama işlemini gerçekleştirilmesi için düzenlemelerle ortadan kaldırılması gerekmektedir. Eğer program düğmelerinde hiçbir yanma göstergesi yoksa ya da yanıp sönme gibi bir durum yoksa öncelikle elektronik bir arıza kaynaklı olduğu akla getirilerek fişlerin kontrolü gerekirse sigorta kontrolünün yapılması gerekmektedir. Bütün bu işlem sonrasında devam eden program seçme düğmesi açma ve kapama işlemlerinin tekrarlanmasıyla denenmelidir burada dikkat edilmesi gerekense kapama düğmesi kullanıldıktan sonra birkaç saniye açma düğmesine basmak için beklenilmesidir. Karşılaşılan bir başka sorunsa yanıp sönen program lambalarıdır. Bu durumda boşaltılma hortumuna bakılarak bükülmelere ve delinmelere dikkat edilmelidir, gerektiğinde parça değimi yapılmalıdır. Aynı zamanda yanıp sönme sorununda su boşaltım hortumunun kontrolü yapılarak varsa başlığı çıkartılmalıdır. Su tesisatında yer alan tıkanıkların mutlaka giderilmesi gerekmektedir. Şebeke basınç değerinin düşüklüğü yaşanıldığı anlarda program düğmelerinde sorun yaşanmaktadır. Bu nedenle su basınç değerinin 0,5 altına düşmemesi gerekmektedir. Pendik Arçelik servisi ile bu problemden hiç uğraşmadan kurtulabilirsiniz.

Bulaşık makinesi program seçme düğmesi çalışmıyor sorunlarında yanlış program seçimi de sebep olmaktadır. Bu nedenle seçtiğiniz programın doğruluğundan emin olmanız gerekmektedir. Tuz lambasının sönmemesi haznede biten tuzun göstergesidir. Su tuza ihtiyaç duymayacak kadar yumuşaksa tuz lambasının devamlı yanması devam edecektir. Makine işleminin başlamamasına neden olan program seçme düğmelerinin çalışmaması ayrıca başlatma düğmesine uzun süreli basılmış olmasından da kaynaklanıyor olabilir.  Eğer arızaları kendi başınıza çözüme ulaştıramıyorsanız makinenizde sorunları daha büyük hale getirmeden servisi arayarak yardım almanız gerekmektedir. Gerektiğinde program düğmelerinin ayarlarını düzenleyerek sizlere konu hakkında bilgi sunabilirler. Kozyatağı bölgesi için Kurtköy Arçelik Servisi sizlere garantili ve güvenli servis hizmeti vermektedir.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>