Sağlık Köşesi

Botox Yaptırmak

Botox Yaptırmak

Botox Nedir?

Botox, “Clostridium botulinum” denen bir bakteriden elde edilen tıbbi bir protein olarak bilinir. Bu protein, göz ve nörolojik hastalıklarının tedavisinde uzun zamandan beridir kullanılmaktadır. Kırışıklıkları gidermek ve daha düzgün bir cilt görünümü kazanmak için uygulanan bir yöntemdir. Botox orta ve derin kırışıklıkları gidermek için çok uzun zamandır kullanılan cerrahi olmayan bir uygulamadır. Özellikle kazayağı denen bölgeler dudak çevresi gibi kırışmaya daha müsait olan bölgelerde botox uygulaması yapılır. Botox mersin uzun zamanlardan beridir bu uygulamayı yapmaktadır. Doktorlar Sultan Karakucak ve Murat Karakucak botox uygulamasını başarıyla yapmaktadırlar.

Botox Ne Zaman Yapılır?

Kas problemlerinin giderilmesi, şaşılık gibi göz hastalıklarının tedavisinde ve daha çok bilindiği üzere kırışıklıkların giderilmesi gereken durumlar ortaya çıktığında botox uygulaması yapılır. Botox mersin bulunduğu konum itibariyle hem ulaşım hem de verdiği hizmetler ile asından sıklıkla söz ettirmiştir. Gerek mersinde bulunan vatandaşların gerek ise de mersin çevresinde ikamet eden vatandaşların hizmetinde olan botox mersin çok uzun yıllardır hizmetlerini başarı ile sürdürmektedir. Botoxun bir diğer kullanım alanı ise aşırı terleyen kişilere uygulanmasıdır. Bu uygulama ile yazın sıcak günlerde aşırı terleyen hastaların bu sorununa çözüm sunmaktadır. 18 – 65 yaş aralığında bulunan her hastaya uygulanan botox, hamile ve emziren anneler için kullanılması asla tavsiye edilmez.

Botox sıklıkla alın, göz çevresi, dudak, boyun çizgileri gibi yerlere uygulanmaktadır. Şartlara bağlı olarak gelişen bu çizgiler kimi durumlarda insanları rahatsız edici boyutlarda olup sosyal hayatı kimi zaman olumsuz etkileyebilir. Bu tarz durumlarda ve bazı hastalıkların tedavisinde botox uygulaması ile sorunlara çözüm bulunur. Botox tedavisinin etki süresi 3 – 6 ay arasında değişiklik göstermektedir. Ancak uygulama sıklığı artarsa bu süre 8 – 10 ay arasına kadar uzamaktadır. Botox tedavisine başlandıktan sonra devam etmek mecburi değildir. İstenildiği zaman bu uygulamaya son verilebilir. Botox yaptıranların en çok merak ettiği soru ise ise doğal olup olmayacağıdır. Bu konuda botox uygulamasını yapan doktor ile durumu anlatırsanız uygulanacak botox dozunu ona göre ayarlayarak daha doğal bir görünüme kavuşulmasını sağlayacaktır. Botox mersin uzman doktorları ile bu konuda sizlere gereken desteği sağlayacaktır.

Botox uygulamasının riskleri nelerdir?

Botox konusunda eğitim almış uzman ve tecrübeli kişiler tarafından uygulandığı zaman işlemin riskleri yok denecek kadar az olmaktadır. Botoxun uygulandığı bölgelerde hafif morarmalar ve kızarmalar olmaktadır. Bunun yanı sıra baş ağrısı, nadiren de olsa grip benzeri şikayetler görülebilir. Tedavi sonrasında uygulama yapılmış bölge asla ovuşturulmamalıdır. Bunun ile birlikte baş dik tutulmalı, ağır egzersizden kaçınılmak gerekmektedir.

Botoxun Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Botox tedavisi yaptırmaya karar verilir ise bu tedavi hakkında beklentilerinizi ve korkularınızı kesinlikle doktorunuzla paylaşmalısınız. Çünkü doktorunuz bu tedavi ile alacağınız sonuçları sizinle paylaşarak tedavinin başarılı bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacaktır. Her hastanın tedavisi kendi kas yapısına ve cilt özelliklerine göre belirli tetkikler sonucu planlanır. İşlem öncesinde lokal uyuşturma için bir krem sürülebilir. Kişinin kas yapısı düşünülerek belirlenen kırışık bölgelerin noktalarına çok ince uçlu iğneler ile çok küçük dozlarda enjeksiyon işlemi yapılır. Tedavi süresi genel olarak 15 – 20 dakika sürmektedir. Uygulama sırasında çok küçük rahatsızlıklar hissedilebilir. Botox uygulamasında kullanılan ilaç, sadece tedavi edilen bölgede etkili olmaktadır ve genel dolaşıma karışmaz. Uygulamanın bitiminden sonra iki hafta içinde beklenilen etki göz ile görülür bir şekilde ortaya çıkar. Botox mersin bölgesinde önemli botox merkezlerindendir. Bu tedaviyi yaptıracak kişiler tercih edebilirler.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>