Sağlık Köşesi

Bitkisel Şampuan Nedir? Nasıl Ayırt Edilir?

Bitkisel Şampuan Nedir? Nasıl Ayırt Edilir?

Günümüzde hijyenin yanı sıra doğallık da temizlik konusunda ön plana çıkıyor. Yapılan araştırmalar sonrası farkında olmadan da olsa çok sık kullandığımız kimyasalların zararlı etkileri göz önüne çıktıkça daha doğal ve bitkisel tercihler yapmaya başladık. Şampuanlar da bu duruma dahil oldu tabii ki ve bitkisel şampuanlara ilgi giderek artmaya başladı.

Bitkisel Şampuan Nedir?

Şampuan seçimimizi en çok etkileyen kriterler temizlik gücü, güzel kokmaları ve köpürmeleri. Daha çok köpük daha çok temizlikmiş gibi görünse de aslında köpüğü oluşturan etken kimyasalın cildimize ve vücudumuza oldukça zararı var. Vücut sağlığımız için yönelmemiz gereken şampuan türleri ise bitkisel yani doğal şampuanlar olmalı.

Bitkisel şampuan marketlerde, aktarlarda veya organik ürün satan mağazalarda kolaylıkla bulunabilen ve içeriği doğal bitki özlerinden oluşan şampuanlardır. Doğal şampuanlar düzenli kullanımda saç köklerini beslemekle birlikte vücuda verilen zararı en az seviyede tutarlar. Bitkisel şampuanlar aynı geleneksel şampuanlar gibi saçı temizler, saçın daha sağlıklı ve canlı görünmesini sağlar ancak bunun için ağır kimyasallar değil doğal bitki köklerinden, özlerinden ve yağlarından faydalanırlar. Bioblas tarafından üretilen bitkisel şampuan çeşitleri tüm bu saydığımız özellikleri karşılıyor.

Bitkisel Şampuanlar Nasıl Ayırt Edilir?

Günümüzde maalesef bitkisel şampuan adı altında piyasaya sürülen şampuanların çoğunda daha az zararlı ve daha az miktarda kimyasal içerik bulunmaktadır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta bitkisel şampuan etiketine bakıp karar vermek değil, şampuanın içeriğine göz atmaktır. Doğal şampuanın içinde SLS, paraben, Siloksan, Sülfonat gibi kimyasallar kesinlikle bulunmamalıdır. Bu içeriklere sahip olmayanlar doğal şampuan olarak nitelendirilebilir ve rahatlıkla kullanılabilirler. Bioblas bitkisel şampuanlar bu sayılan kimyasallardan hiçbirini içermez.

Neden Bitkisel Şampuan Kullanmalıyım?

Birçok kişinin derdi haline gelmiş olan saç dökülmesi bitkisel şampuanlar ile önlenebilir. Mevsim değişikliğine bağlı olarak veya ısıl işlemler, boya gibi çeşitli fiziksel işlemlerden geçmiş olan saçların canlılığı, parlaklığı ve sağlığı doğal şampuanlar ile geri kazanılabilir. Bitkisel şampuanlar geleneksel şampuanlar gibi saç tipine uygun olarak seçilmeli, doğru şekilde kullanılmalıdır. Böylece hem saçlarınızın doğallığını geri kazanmış hem de vücudunuzu zararlı kimyasallardan korumuş olacaksınız.

Doğallığın yükselen bir trend olduğu bu dönemde bitkisel içerikli doğal şampuanlar gönlümüzde yer bulmaya başladı. Siz de biraz araştırma ile kendinize uygun doğru ve doğal bitkisel şampuanı bularak saçlarınızı ışıl ışıl ve ipek gibi yumuşacık yapabilir, bununla birlikte geleneksel şampuanlarda kullanılan zararlı kimyasallardan uzak durarak sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>