Askeri Konular

Bitirilemeyen Askeri Silahlı 7 Proje

Sevgili Duslerkulup.com takipçilerimiz, insanoğlu var olduğundan beri hep birbirleriyle bir savaş, çatışma içerisinde olmuştur. Bunlarından temel sebepleri, barınma, hammadde, finans ve önemlisi güçlü olmaktır. Düşmanlarına göre daha iyi bir seviyede olmak için askeri açıdan donanımsal olarak kendilerini geliştirmek isteyen ülkeler, birtakım yatırımlarda bulunmaktadırlar. Bazen büyük fikirlerle, yüksek bütçeyle başlanan projeler hayal kırıklığıyla sonuçlanıp askıya alınmıştır. Dünyada büyük olarak sayılan bitirilemeyen 7 askeri projeyi inceleyeceğiz.

1. Proje Thunder Screech (Gök Gürültüsü Çığlığı)

thunder screech projesi

Deneme amaçlı olarak turbo pervaneli uçak, XF-84H bir süpersonik pervane ve türbin motoru birleşimi ile güçlendirildi. Fakat uçak motorlarının 25 kilometreden duyulabilen gürültüsü ve uçağı kullanan pilotların şiddetli bulantı ve kulak zarı darbelerine yol açması nedeniyle, iptaline yol açtı.

2. Proje Gelecekten Gelen İmhacı

bitirilemeyen askeri projeler

Ses hızının 3 katı hızda uçabilen ve 25 kilometre yükseklikte atom bombasını taşımak için tasarlanmış bir bombacıyı tasarlandı. Kıtalar Arası balistik füze fırlatmaya kadar birçok özellik düşülen uçak, 1961 yılında iki prototibi kullanılan B-70 ‘in iptaline yol açtı; Bunlardan biri 1966 yılında bir hava çarpışma sonucu imha oldu.

3. Proje Pistsiz Kalkış

pistsiz uçak kalkış projesi

Amerikan hükumeti tarafından düşünülen projede tüm gemilerde kullanmak için dik kalkacak uçak yapmak istedi. XFV Salmon adlı uçağının kuyruğuna iniş takımları yerleştirildi. Ama pilotlar gemi üzerine geri inemediler.

4. Proje Sovyetlerin Kıyamet Günü Cihazı

kıyamet günü cihazı

Eğer bir ışık, sismik, radyoaktif ve basınç sensörleri tarafından nükleer bir durum tespit edilirse nüükler çalışmaları yokedecekti.

5. Proje Uçan Dorito

bitirilemeyen büyük askeri projeler

A-12 Avenger II olarak bilinen Uçan Dorito, Amerika hava kuvvetleri için türlü hava şartlarında uçabilmesi olarak tasarlandı. Ekstra maliyetlerin taşması nedeniyle, proje en fazla 5 milyar dolar israfından sonra 1991 yılında rafa kaldırıldı.

6. Proje Buzul Uçak Gemisi

buzul uçak gemisi projesi

2.Dünya Savaşında Birleşik Krallık bir plan geliştirdi. Projeye göre buz ve odun hamuru karışımından bir uçak gemisi yapmak isteniyordu.  Buz ile talaşın karıştırılması ile oluşturulan materyal, yüksek ısı iletkenliğinden dolayı buzdan çok daha yavaş erimektedir. Aynı zamanda buza göre oldukça sağlamdır.

7. Proje Lunar (Ay Nükleer Bombası)

Amerika Birleşik Devletleri, ay yüzeyinde bulunan bir adamın bu işi denemek ve imha etmek için çok daha iyi bir yol olduğunu geçte olsa farkına vardırlar.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>