Cep Telefonu ve Teknoloji

Bilgisayara Zamanlı Otomatik Kapatma Talimatı Verme Komutu

bilgisayar zamanlı otomatik kapatma talimatı
Sevgili duslerkulup.com okuyucularımız, bilgisayarlarınızı kullanırken otomatik kapatmak istermisiniz? Bazı zamanlarda indirmeler yapıyorsunuzdur veya virüs taramaları yapıyor olabilirsiniz. Hatta veri aktarımları da buna dahil. Kendimden örnek verecek olursam bazen film indirmek istiyorum, müzik indirmek istiyorum fakat dışarı çıkmam gerekiyor programlara gerek kalmadan kapatabileceksiniz. Herhangi bir program olmadan sadece vereceğiniz basit komutlarla bilgisayarınızı istediğiniz zaman ve dakikalarda, saatlerde kapatabileceksiniz. Eminim ki bu işlemler sizin için çok önemli etkinlik sağlayacaktır. Windows xp, windows 7, windows 8, windows 10 işletim sistemlerinde kullanabileceğiniz bir koddur. Misal verecek olursak bilgisayarınıza mxgp 3 oyununu son sürüm olarak duslerkulup sitemizden indireceksiniz 🙂 İndirmenizi yaparken uzun süreceğini biliyorsunuz. Artık uykunuza, işinize bakın bilgisayarınız dosyaları, indirmelerinizi yapsın.

pc otomatik kapatma talimatı verme

Bilgisayara Zamanlı Otomatik Kapatma Talimatı Verme Komutu

Başlata tıklayın çalıştır sekmesine shutdown -s -t 3600 komutunu girebilirsiniz. 3600 kısımı 1 saati temsil etmektedir. Orası saniye bazlı olacağı için saniyeyi dakika veya saate dönüştürme yapabilirsiniz. Herhangi birşey yapmazsanız eğer 30 saniye içerisinde kapanacaktır bilgisayarınız 🙂 Tabi olduki işiniz iptal oldu indirmeye devam edeceksiniz ee bilgisayar kapanacaktı nolacak şimdi. Hiç korkmayın shutdown -a komutunu çalıştıra yazarak bilgisayar zamanlı otomatik kapatma talimatını iptal ettirebilirsiniz.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>