Cep Telefonu ve Teknoloji

Bilgisayar Telefon Bağlantısını Görmeme Sorunlarına Kesin Çözüm

bilgisayar telefon bağlantısı görmeme sorunu

İyi günler, mutlu günler duslerkulup ailesi 🙂 bugün hep birlikte elimizde en çok kullandığımız telefonların kronik problemine el atalım isterseniz. Bilgisayar telefon bağlantısını görmeme sorunları başlı başına temel problem haline gelmiştir. Bilgisayar üzerinden telefon bağlantısı yapıpta içerikleri veri ortamıyla aktarmak isteyenlerin en çok canını sıkan bu durumdur. Genel itibariyle apple, casper, htc, huawei, lenovo, nokia, samsung, sony, vestel, general mobile markalarını kullanıpta modellerinde bilgisayar bağlantı sorunu yaşayan kişilerin verdikleri tepkiler şu şekildedir. Telefonu bilgisayara bağlayamıyorum,  bilgisayar telefonu görmüyor samsung, bilgisayar telefonu görmüyor general mobile, bilgisayar telefonu görmüyor iphone, telefon usb aygıtı tanınmadı, bilgisayar telefonu görmüyor casper, telefon şarj alıyor ama pc görmüyor gibi gidiyor. Bilgisayarlarınızda bu problemlere artık köklü çözümler sunarak telefoncuların sizlerden prim kazanmasını engellemek istiyoruz. Daha öncede samsung telefon pc bağlantı görmeme sorununa çözüm bulmuştuk. Bilgisayar Telefon Bağlantısını Görmeme Sorunlarına Kesin Çözümleri yöntem yöntem anlatarak ilerlemek isterim:
pc bağlantı sorunlarına kesin çözüm

 1. Kesin Çözüm: En büyük yapılan ve karşılaşılan hatalardan birisidir diyebilirim. Orjinal kablolar hem şarj hemde veri aktarımı yapabilirken, bazı pc usb bağlantı kabloları sadece şarj yapabiliyor. Bundan kaynaklı farklı usb bağlantı kablolarını deneyiniz.
 2. Kesin Çözüm: Bilgisayarım sağ tıklayıp özellikler / Aygıt Yöneticisi / penceresine giriş yapın. Taşınabilir Aygıtlar bölümünde bilgisayarınızın telefonunuzu görüp görmediğini teyid ettirin.
 3. Kesin Çözüm: Ayarlar > Kablosuz ve Ağ > Bağlantı Taşınabilir Wi-Fi bölümüne girdiğinizde USB Bağlandı bölümü pasif olarak görünüyorsa üzerine dokunun ve aktif hale getirin. Biraz bekleyin telefonunuz algılanacaktır.
 4. Kesin Çözüm: Cep telefonlarda kullanılan ekran güvenlik önlemlerinizde bağlantı için problem oluşturabilir kaldırınız.
 5. Kesin Çözüm: En temel ve kesin yöntemlerden biride driverleri yüklemek/güncellemektir.  Samsung kullananlar için: Samsung Mobil Driver
  HTC kullananlar için: HTC USB Driver İndir
  LG kullananlar için: LG Mobile Driver İndir 
  Sony kullananlar için: Sony USB Driver İndir 
  Asus kullananlar için: Asus USB Driver İndir

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>