Askeri Konular

Belçika Yapımı Scar-h Piyade Tüfeği

scar-h piyade tüfeği

Scar-h Belçika tarafından üretilen son model bir piyade taarruz tüfeğidir. Bu tüfeği en çok Polonya, Amerika, Peru ve Fransa orduları kullanmaktadır. 2005’te tasarlanan ve 2006 yılında da seri üretime geçirilen bu silahın etkili menzili yaklaşım 800 metredir.

40 mm bomba atar takılabilen tüfeğin yaklaşık 3.5-4 kg arası bir ağırlığı mevcuttur. Dakikada 600 mermi atabilen bu tüfek Amerikan özel kuvvetlerinin vazgeçilmez silahlarındandır. Afganistan başta olmak üzere birçok özel operasyonda kullanılmış ve askerlerden tam not almıştır. Yine bir Belçika yapımı FN FNC silahı baz alınarak tasarlanan silahın toz ve sudan etkilenmeme özelliği AK-47 tüfeğinin mekanizmalarından bazılarının kullanıldığını göstermektedir. 5.56 mm ve 7.62 mm kalibre mermilerin kullanılabildiği piyade tüfeği  silaha hareket yeteneği kazandırması açısından polimer yapıdan üretilmiş bir dipçiğe sahiptir.

belçika yapımı piyade tüfeği

duslerkulup2

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>