Askeri Konular

Barrett M468 Piyade Tüfeği Hakkında Bilgi

barett M468 piyade tüfeği

 

1960’lı yıllarda Abd askerleri M16 piayde tüfeği kullanmaya başladı. Bu tüfek Vietnam ormanlarından Irak çöllerine kadar birçok savaşta kullanıldı. M16 ailesi Abd ordusunun en çok güvendiği silahlardır. Ancak bu silahın 5.56 mm’lik mermileri günümüz savaşlarında istenilen etkiyi sağlayamamaktadır ve bu, yüzden bu silahın eksi bir yanıdır. Günümüzde tüfeklerin çok güçlü olması beklenir ve bu da ancak daha büyük mermiler ile olur. Barrett M468 silahı tam da bu açığı kapatmak için tasarlandı.

Ak47 kalaşnikof silahlarında 7.62 mm’lik mermiler kullanılır. Bu atışlarında daha etkili yapılmasını sağlasa da merminin hızını düşürdüğü için 400 metreden sonra merminin alçalmasında ve atışların isabetsiz olmasına yol açmaktadır. Bu yüzden hem isabetli hem de büyük mermiler atan bir silaha ihtiyaç duyuldu ve Barrett M468 bunu fazlasıyla karşılıyor. Bu tüfek 6.8 mm çapında mermiler kullanır. Böylece bu iki özelliği de kazanmış olur. Mekanizması M16 silahına benzemesi de ona kullanım kolaylığı sağlıyor. Ayrıca bu tüfeğe susturucu monte de edilebilir. Böylece bu silahla gizli operasyonlar da düzenleyebilirsiniz.

 

Barrett M468 Saldırı Tüfeği Tanıtım Videosu:

duslerkulup2

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>