Bahçe Tasarımı İçin Farklı Noktalara Dokunmak

Bir bahçeyi farklı renkler ve yapılar sayesinde birçok tasarımla düzenleyebiliriz. Bahçe dekorasyonu da ev dekorasyonuna benzer. Birbirini tamamlayıcı nitelik taşırlar. İç dekorasyonda sahip olduğumuz geniş kullanımlar bahçeler için de geçerlidir. Bahçe tasarımında eğlenceli vakit geçirilmesini sağlayan kamelya, çardak, veranda gibi yapılar dışında bazı değişkenler mevcuttur. Bunlardan biri de bahçenizin sınırlarını şık, göze hoş gelecek şekilde belirgin hale getirmenize yarayan ahşap bahçe çiti gibi yapılardır. Ahşap bahçe çiti bahçenizin ve evinizin genel atmosferi içinde, tamamlayıcı, şık bir dekorasyon unsuru olarak öne çıkar. Diğer tüm dekorasyon ürünlerinde olduğu gibi bahçe çiti de farklı malzemelerden üretilebilir. Öncelikle tercih edilen ahşap olmakla birlikte metal ve plastik gibi malzemeler de kullanılabilmektedir.

YgDd92 Bahçe Tasarımı İçin Farklı Noktalara Dokunmak

İlginizi Çekebilir http://ahsapsepeti.net/ahsap-oyun-parki/

Bir bahçe için oldukça fazla sayıda alternatif kullanım ve tasarım modelleri vardır. Kamelya, çardak gibi üstü kapalı, koruyucu yapılar kullanılabileceği gibi ahşap bank gibi oturma amaçlı ürünlerle de bu yapıları destekleyebilirsiniz. Ahşap bankın diğerlerinden farkı, istediğiniz zaman istediğini yere taşınma imkânı vermesidir. Ahşap bank dışarda vakit geçirmenin eğlenceli olacağını düşündüğünüz günlerde işlevsel ara duraklardır. Boğucu sıcak yaz günlerinde hava almak, bahçede müzik dinlemek, kitap okumak veya kafanızı dinlemenin keyfini yaşamak için ahşap banklar size yardımcı olurlar. Bir bahçeyi konforlu kılmanın bir yolunun da, içinde bulunan eşyaların esnekliği olduğunu unutmayın.

m23XD8 Bahçe Tasarımı İçin Farklı Noktalara Dokunmak

Tüm bu yapı ve ürünlerin dışında, bahçelerimizde çocuklar için de bir keyif alanını düşünmek gereklidir. Zira çocuklar sürekli hareket eden, oynayacak, meşgul olacak, üzerlerindeki fazla enerjiyi dışarı atmayı sağlayacak alanlara ihtiyaç duyarlar. Bu anlamda ebeveynler tarafından genelde ahşap oyun parkı tercihini yapıldığını söylemek mümkündür. Miniklerin kendilerine zarar vermeden oyun oynamalarını isteriz. Dolayısıyla bu yönde bazı güvenlik tedbirleri almakta fazla vardır. Ahşap oyun parkı çocukların güvenliğini sağlama konusunda daha kullanışlıdır. Bahçenize kuracağınız bir oyun parkı ile çocuğunuza özel bir dünya yaratmak için önemli bir adım atmış olacaksınız. Bahçenizde siz kamelyanızda keyif yaparken, bırakın çocuklarınız da oyun parkında dilediği gibi oynasın.

Daha fazlası için http://ahsapsepeti.net/

    Makale Yazarı: Duslerkulup

Sizde yorum yazabilirsiniz...