Eğlence, Moda, Yaşam

Aydınger Kağıdı

Aydınger Kağıdı

Görsel sanatlar da kullanılan malzemeler genellikle ayrı bir özelliklere sahip olmaları ile dikkat çeker. Özellikle çizim için olanlar dikkat istiyor. Zaten çizim yapmak zor. Günümüz koşullarında ise her şey pratiklik istiyor. Teknik çizimler için aydınger kağıdı; kaygan yapısı ile daha çok çizim kopyalama da kullanılan kağıt türüdür. Yapıca yağlı kağıda benzemektedir. Bu kağıt türü sadece selülozdan üretilmiştir. Belirli bir yapısında kalınlık oranı aranmaz. Çünkü aydınger kağıdında kullanılacak amaca göre farklı kalınlıkları vardır. Genelde beyaz rengi kullanılır. Başka renkleri de mevcuttur.  Bazen dövme işlemleri sırasında da kullanılmaktadır.

Çizimler ve Aydınger Kağıdı

Teknik çizim işleri ile uğraşanlar için aydınger kağıtları sürekli kullanılan bir ürünlerindendir. Saatler sürmesi gereken çizimler aydınger kağıdında daha çabuk ve pratik bitiyor. Çizimleri daha çok kurşun kalem ile aydınger kağıdı yapılmaktadır. Genellikle kopyalama tekniğinde kullanılıyor. Kayganlığı ve yarı saydamları oldukları için teknik çizimlerde en fazla coğrafi alanlar üzerinde çalışılırken kullanılır. Teknik çizimlerinizde kullanmak isterseniz https://www.guvensanat.com/aydinger-kagidi web adresine göz atabilirsiniz.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>