Eğitim Dünyası

Aydınger Kağıdı Kullanım Amaçları Nelerdir?

Aydınger Kağıdı Kullanım Amaçları Nelerdir?

Proje, tasarım ya da mimari çizimleri yaparken, ya da yapılan çizimleri kopyalama amacıyla aydınger kağıdı kullanılmaktadır. Yarı saydam ve kaygan yüzeyli olan bu özel kağıt çeşidi, beyazlatılmış selülozdan imal edilmektedir. Detay gerektiren ve hata affetmeyen ve özellikle elle yapılan resim ile çizimlerin hatasız çoğaltılması için bu tarz kağıtlar mükemmel bir kurtarıcıdır.

Genel anlamda kopyalama amacıyla kullanılan aydınger kağıdının bir başka kullanım alanı ise serigraf baskı için renk ayırımı yapmasıdır. Önce baskıda bulunan renkler farklı aydıngerlere basılır. Daha sonra üst üste getirilen kağıtlar yardımıyla baskı tamamlanır. Bu yöntemle çakmak, saat, kartvizit ya da davetiyeler çok daha pratik şekilde basılabilir.

Aydınger Kağıdı ile Karbon Kağıdı Arasındaki Fark Nedir?

Karbon kağıdı ile aydınger kağıdı arasında benzer yönler olduğu kadar,  farklılıklar da oldukça fazladır. Her iki kağıdın kullanım şekli aynıdır. Ancak karbon kağıdı sadece kopyalamada kullanıldığı halde,  aydıngerin kullanım alanı çok daha geniştir. Mimarların kullandığı büyük boyutlu kağıtların kopyalanmasında bu tarz kağıtlar rahatlıkla kullanılabiliyor. Eskiz kağıdı olarak da kullanılabilen aydınger kağıdını en uygun fiyat avantajı ile almak için https://www.guvensanat.com/aydinger-kagidi sayfasını ziyaret etmek yeterlidir.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>