Program, Yazılım, Donanım

ATM Para Sıkışması veya Yutmasında Neler Yapılmalıdır?

atm para sıkışması

Merhabalar değerli takipçiler, bankalarla günlük hayatta birçok işlemler yapmaktayız. Atm para işlemlerinde banka önünde teknik problemler yaşanabilmektedir. ATM para sıkışması veya yutması durumda neler yapmamız gerektiğine dair yol göstermek isteriz. Çünkü acil durumlarda tüketiciler kullanıcılar neler yapacağını bilemezler.

ATM Para Sıkışması veya Yutmasında Neler Yapılmalıdır?

Mesai saatleri dışında ATM’ler problem yaşattığında ulaşabileceğimiz banka görevlisi olmayabiliyor. ATM para sıkışması, kart veya para yutabiliyor. Anlık olarak para yutulması veya sıkışması yaşarsanız 5-10 dakika boyunca atm önünde bekleyin. Atm sistemsel olarak parayı geri iade edebilir. Veya müşteri hizmetlerinizi o anda arayarak detaylı bilgi aktarıp nasıl bir işlem sağlanması gerektiğini belirtin. Çünkü bankaya bağlandığınızda yaptığınız görüşmeler kayıt altına alınmaktadır. Bu sebeple kayıtlar yasal olarak sizin için delil niteliği taşıyacaktır. Çözüm sağlandığınız takdirde problem yoktur. Lakin aksi takdirde avukatınızla görüşüp hukuki yollara başvurabilirsiniz. Görsel olarak 10-15 dakika atm önünde beklemeniz güvenlik kameralarında kayıtlara alındığı için sizin için önem arzedecektir.

atm para yutarsa ne olur

ATM Para Sıkışması veya Yutmasında Para İadesi Alınabilirmi?

Örneğin bazı bankalar gerçekleşen donanımsal arızalar, müşterilerimizin işlem yapmakta gecikmesi, kullanılan paraların yıpranmışlık durumları vb. nedenlerle özellikle para yatırma işlemleri sırasında Bankamatikte para sıkışması durumları ile karşılaşılabilmektedir. Böyle bir durumda Bankamatikte kalan paranızın iadesi için müşteri hizmetleri numaralarından müşteri temsilcinile öncelikli olarak bağlanarak iade talebinizi iletebilirsiniz.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>