Askeri Konular

Atış Yapılırken Silahlar Niçin Teper?

 

Atış yapan herkes ya da atış yapılmasını gören ve izleyen herkes bilir ki silah ateşlendiği anda atış yapan kullanıcıya geriye doğru bir tepme dediğimiz bir tepki kuvveti oluşturur. Peki ama neden böyle bir kuvvet oluşuyor? İşte bu sorunun cevabını vermeyece çalışacağız.

Silah ateşlendiği anda işte mermi içindeki barut patlar ve bir kuvvet meydana getirir bu kuvvet sonucu içindeki mermi hızla namludan dışarı çıkar ve hedefe gider. İşte bu olayda ileri doğru giden mermi başta hareketsiz olduğu için ve silahın içinde silahla bir bütün olduğu için başta momentumu yani torku sıfırdır. Daha sonra ise belli bir ağırlığa sahip olan mermi bir hıza ulaştığı için momentum korunum yasasından dolayı aksi yönde silahı bir miktar geriye fırlatacaktır. İşte bu olay tepmedir. Tepmenin nedenini bir de videomuzdan izleyelim iyi seyirler.

duslerkulup2

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>