Askeri Konular

Aselsan Manga Telsizi ve Korsan Gözü

manga telsizi ve korsan aselsan

 

Aselsan mehmetçiği yeniden tasarlıyor. Mehmetçik artık siperden çıkmadan düşmanı görüp ateş edebilecek ve fısıltıyla haberleşebilecek. Aselsan mehmetçiğin güvenliğini ve etkinliğini artırmak için yeni tasarımlara imza atıyor. Bunlardan biri korsan gözüdür. Korsan gözü tüfeğin üzerine monte ediliyor ve silahın baktığı yere bakan kamera sayesinde alınan görüntüyü bir kablo vasıtasıyla askerin gözündeki minik ekrana aktarıyor. Böylece asker siperde gizlenerek kendisini göstermeden hedef küçülterek düşmanı görür, gözetler ve vurabiliri.

Tamamen milli tasarım aselsan manga telsizi ise fısıltıyla haberleşmeyi sağlıyor. Askerin boğazına takılan bir gırtlak mikrofonu ve cebe yerleştirilen manga telsizi sayesinde 1 km çap içindeki manga birlikleri ile ses çıkarmadan sadece fısıltıyla haberleşme imkanı sağlıyor. Kola takılan minik bilgisayar ise mehmetçiğe operasyon sırasında yararlanacağı anlık bilgileri iletiyor. Mehmetçik  böylece Türkiye’nin savunma sanayisi kuruluşlarında yeniden tasarlanıyor ve geleceğe hazırlanıyor.

 

Aselsan Yapımı Korsan ve Mnga Telsizi Tanıtım Videosu:

duslerkulup2

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>