Askeri Konular

Aselsan Kanatlı Güdüm Kiti İle İlgili Geniş Bilgi

aselsan kanatlı güdüm kiti hakkında bilgi

Değerli okuyucularımız bugün sizlere aselsanın üretmiş olduğu kanatlı güdüm kiti hakkında bilgi vereceğiz. KGK kısaltması ismi verilen Türk Silahlı Kuvvetlerinin savunma sanayi projelerinin önemli kısımlarından birisidir. Mühimmatları uzun mesafe güdümlü hale getirmek için Aselsan tarafından tasarlanıp üretilen silah sistemleridir. Savaş alanlarında düşmanların en korkulu rüyaları hava kuvvetleridir. Savaş uçakları nokta atışlarla askeri noktaları bombalaması en büyük zaiyat verdiren durumdur. Hava savunma sistemleride savaş anında müdafaa gücünü artırmak önemli yer tutmaktadır.

aselsan kanatlı güdüm kiti hakkında bilgi

Hava savunma sistemeleri sayesinde gelecek saldırıları bertaraf etmek veya etkisini azaltmak akıllı bombaların hedefi imha etmesi ile güvenilir bir sisteme dönüşecektir. Hava Kuvvetlerimiz için Aselsan tarafından akıllı güdümlü mühimmat alanında çalışmaları herkesçe bilinmektedir. Aselsan tarafından Mk-83 Bombalarını uzun menzilli akıllı bombalara dönüştürmek için KGK yani Aselsan Kanatlı Güdüm Kiti geliştirmiştir.

aselsan kanatlı güdüm kiti

Kanatlı Güdüm Kitinin özellikleri üzerine takılan son elektronik sistemleri sayesinde yüksek hassasiyete sahip olup hedefi etkili bir şekilde imha edebilmektedir. Kanatlı Güdüm Kiti diğer güdüm kitlerinden ayıran en büyük özelliği ise kısa menzilli değil uzun menzilli görevleri yerine getirmek için tasarlanmış olmasıdır. Menzili 30 bin fit için 60 kilometredir. Maksimum sapma oranı 10 metre olan silah sisteminin boyu 3.2 metre olup ağırlığı ise 600 kilo gelmektedir. Üretiminden itibaren raf ömrü 20 yıl olarak planlanmaktadır.

Mk-82 ile birlikte
Boy: 2500 mm
Kanat Açıklığı: 2600 mm
Çap: 275 mm
Ağırlık: 300 kg

Mk-83 ile birlikte
Boy: 3200 mm
Kanat Açıklığı: 2600 mm
Çap: 355 mm
Ağırlık: 600 kg

Operasyonel Özellikler

30.000 ft irtifa için 60 NM ve 10.000 ft irtifa için 20 NM menzil
10 m hassasiyetle yüksek hızda öldürücü vuruş
10o-80o arasında ayarlanabilir vuruş açısı
600 knot uçuş hız limiti

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>