Aradığınız Güncel, Eğlenceli ve Çeşitli Oyunlar

friv Aradığınız Güncel, Eğlenceli ve Çeşitli Oyunlar

Friv oyunları dediğimiz, yani Flash bazlı çizimle kurgulanıp hazırlanan oyunlar, genel olarak internet sitelerinde oyun tutkunlarına sunularak platform halini almaktadır. Bu tür oyun siteleri özellikle son yıllarda sayısını arttırmış, oyun haznesindeki zenginleştirmelerle sıradan bir oyun hizmeti sunan site olma kalıbından sıyrılarak sektör içerisinde yepyeni bir tür olma özelliği kazanmıştır. Bu sayede zamanın basit Flash oyunları da oldukça önemli bir noktaya kavuşuyor. Zira sadece oyunu oyna seçeneğiyle başlayan basit bir olmasından ziyade sitelerde bulunan bol çeşitlilik, bu tür oyunları tek bir değer olarak ele almaktan ziyade, bir bütün olarak ün kazanmasını sağlamaktadır. Kitle, prestij, keyif dozu neredeyse yüksek bütçelerle geliştirilen popüler oyunlarla aynı durumda. Ancak buradaki tek fark, oyunların Flash yazılımıyla geliştirilmesinden dolayı görsel olarak çok daha basit ve finansal olarak pazar payından profesyonel firmalar kadar pek pay alınamıyor oluşu. Aslında ortak amaç sadece eğlendirirken öğretmek. Çünkü Minecraft Oyunu, bulmaca, elbise giydirme gibi oyunlar hikâyesiyle uzun soluklu bir örgüyle karşılaştırmayı vaat etmiyor; sadece boş vakitlerimizde kısa sürede eğlenmek ve bunu yaparken özellikle küçük yaştakilerin yaratıcılığını ön plana da çıkartmayı amaçlamaktadır.
Bugün özellikle 10-15 yaş arası grubuna girenler derslerine odaklanmayı sağlamak, zararlı içeriklerden uzak durmak gibi sebeplerden dolayı aileleri tarafından oyunlardan uzak durmaya teşvik ediliyor. Bu sebeple bu yaş grubuna dâhil birçok çocuk arama motorundan oyun oyna yazarak çeşitli sitelerle karşılaşarak zararlı içerikleri barındırmayan friv oyunları oynayabiliyorlar.Friv Oyunlar kategorilere ait listeye göre sıralandığından dolayı çocuklar için birçok oyunu da belirtecek şekilde yer alıyor. Böylelikle friv oyunları, çocukların okul ve ödevlerinden arta kalan zamanlarında keyifli vakit geçirerek stres atmalarını sağlarken, aynı zamanda yaratıcılık becerisi ve hayal gücüne de etki ederek gelişimine de olumlu katkıda bulunmaktadır.
Friv Oyun sitelerinin bir diğer önemli özelliği, tamamen bağımsız geliştiriciler tarafından yazılmış oyunları yayınlıyor olması. Oyunların planlanma, kurgulanma ve çizilmesi pek uzun sürmüyor. Bu sebeple sürekli olarak güncellenen sitelerde yeni oyun oyna seçeneğine rastlamak mümkün. Her yaştan kişiye bedava oyun oyna yazarak arama motorlarında gezinen kişilerin en uygun adresi olan www.oyunuoyna.org ile en güzel oyunları oynayabilirsiniz.

    Makale Yazarı: Duslerkulup

Sizde yorum yazabilirsiniz...

Kameralı Sohbet