Motorlu Araçlar

Araçlardaki Yağmur Sensörü Nasıl Kullanılır?

araçlardaki yağmur sensörü nasıl kullanılır

Sevgili duslerkulup.com okuyucularımız, bugün sizlere araçlarda kullanılmaya başlayan yağmur sensörü aparatınının nasıl kullanıldığı hakkında bilgi vereceğim. Yağmur yağmaya başladığı zaman araçlarımızda aklımıza gelen ilk şey sileceklerdir. Önümüzdeki su damlacıklarını temizlemesi sebebiyle oldukça yararlıdır. Yağmur sensörleri ise bu işi iyice profesiyonelleştirmektedir. Yağmur yağdığı zaman hızını ve şiddetini ölçerek otomatik olarak sileceklerin çalışmasını sağlar ve sileceklerin hızını ayarlar. Sadece bununla sınırlı değil. Sürüş anında diğer araçlardan ön cama gelen sulu ve çamurlu damlacıklar da yağmur sensörünün çalışması için yeterlidir.

yağmur sensörünün çalışma prensibi

Çalışma sistemi ise şöyledir; kuru havalarda sensörler çalışmaz. Yani cama su gelmediği sürece sensörler algılama yapmıyor. Sürüş halindeyken yağmur yağmaya başladığı zaman silecek kolu bir kademe yukarı kaldırıldığında yağmur sensörü devreye girer. Sensörler devreye girerek sileceklerin çalışmasını sağlar. Aynı zamanda yağmurun şiddetini ve hızını ölçtüğü için sileceklerin hızını buna göre ayarlıyor. Yağmur sensöründe hassasiyet düğmesi ile ayar yapabilirsiniz. Bu düğme kolun üzerindeki minik bir tuşla yapılır. Araçlarda kullanılan tüm yağmur sensörlerin çalışma sistemi aynıdır.Yağmur sensörünü kapatmak için ön cam silecek kolunu indirerek OFF konumuna getirmek yeterlidir. Sensör aracın iç camına monte edilir.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>