Motorlu Araçlar

Araç Radyatör Tamiri Nasıl Yapılır?

Değerli duslerkulup.com okuyucularımız, araçlarımız yaz kış kullandığımız en önemli taşıma unsurlarımız. Radyatörlerde bu organların bir parçası olarak düşünebiliriz. Radyatörler elbette zaman içerisinde hasara uğrayabilirler. Çünkü çok fazla zorluklarla karşılaşmaktadır. Bu gibi durumlarda aracımızın önemli organlarından olan radyatörlerin anlık olarak nasıl tamir edilebileceğini sunacağız. Tabiki bilginiz yok ise eğer teknik destek almanız gerektiğini unutmayın. En azından acil durumlarda anlık çözüm olabilmesi için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

araç radyatör tamiri

Düşük soğutma suyu seviyesi, aracınızda en kötü ihtimal bir yangına sebebiyet verebilir. Bu sebeple aracınızın soğutma suyu seviyesini, aracınızı her çalıştırmadan önce kontrol etmenizi öneririz. Radyatör suyunu kontrol ettiğinizde yedek depo su seviyesinin düşük olduğunu gördüğünüzde, araç motoru soğumasının ardından radyatör kapağını açıp kontrol edin suda azalma varsa radyatörünüz su kaçırıyor anlamına gelebilir.

radyatör tamiri gerçekleştirme

Radyatörünüzü tekrar doldurunuz. Radyatör kapağını açık bırakınız. Aracın alt kısmını kontrol edin. Eğer radyatör delik ise, radyatörün altına su akmaya başlayacaktır. Radyatörü önce motor kaputunu açarak kontrol edin. Bunu yaparken motorun soğumuş olmasına dikkat edin. Anlattığımız tamir konusu alüminyum radyatörler için geçerlidir.

bozulan radyatör nasıl tamir edilir

Sızıntı olan alüminyum hattı kopararak uçlarını şekildeki gibi U şekline getiriniz. U şekline getirdiğiniz alüminyum hattı, sıkıca presleyerek su kaçmasını engelleyiniz. Daha sonra şekilde görüldüğü gibi çelik macununu radyatörün plastik veya metal olan üst kapak noktalarına uygulayın. İşlemi tamamladıktan sonra radyatör içinde kalan artıkların temizlenmesi için alt noktasındaki hortumu çıkararak içindeki suyu tahliye edin. Bu konulara eliniz yatkın değilse mutlaka bir tamirciye danışın.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>