Anasayfada Belirlediğiniz Katagorideki Son Yazıları Gösterme

wodpressneakrlyaz Anasayfada Belirlediğiniz Katagorideki Son Yazıları Gösterme

Merhabalar değerli düşler kulüp okuyucularım, bugünkü konumuz wordpress kullanıcılarının yani yöneticilerinin karşılaştığı  önemli sorunlardan biri olan tüm yazdığınız yazıların anasayfada son yazılanlar şeklinde çıkması.Bu soruna çözüm olarak belirlemiş olduğunuz kategorilerde yazmış olduğunuz yazıları anasayfada yayınlayacağız.

Dünyada bulunan sitelerin yüzde 7 ile 10 arası alt yapı olarak wordpress kullanmakta. Bunun başında çok fonksiyonel olması, bir çok temanın ve bir çok eklentisi olması tercih sebebleridir.Bu yüzden wordpress kullanıcıları istediklerini temalarına entegre etmekte sorunlar yaşasada çok kolay olarakta bu sorunlara çözümler bulunabiliniyor.Gelelim yukarıda bahsettiğim sorunun çözümüne çözümü çok basit.Anasayfada isterseniz sabit bir yazıyı sürekli olarak bırakabilirsiniz.İsterseniz belirlediğiniz kategorilerdeki yazıları tek gösterebilirsiniz.

Kodumuz aşağıdaki kod. Bu kodu nereye koyarsak orada son yazılar gözükmekte. Peki kategorimi nasıl belirlicem kaç tane olacağını nasıl yapıcam diyorsanız hemen aşağıda ayrıntılarıyla açıklıyorum.

<!–?php query_posts(‘showposts=5&orderby=date&cat=3’); ?–>

<!--?php while (have_posts()) : the_post(); ?-->

Order By= Son yazı şeklinde sıralamasını yapar. Son yazıdan eski yazılara doğru.

Cat= Kategori numaramızı gösterir. Admin panelimizde kategoriler kısmına girdiğimizde bir kategorinin üzerine tıklarsak link kısmında tag_ID= yazar. tag_ID karşısındaki alanı cat=3 3 yazan yere ekliyoruz.

Showpost= Kaç tane son yazı gözükmesini istiyorsak 5 olan yerini istediğimiz sayıyla değiştiriyoruz.

   

Görüşler

  1. cem

    Cevapla

    • Cevapla

Düşüncelerinizi bekliyoruz :)

<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>