Program, Yazılım, Donanım

Anasayfada Belirlediğiniz Katagorideki Son Yazıları Gösterme

anasayfada belirlenen yazıyı gösterme

Merhabalar değerli düşler kulüp okuyucularım, bugünkü konumuz wordpress kullanıcılarının yani yöneticilerinin karşılaştığı  önemli sorunlardan biri olan tüm yazdığınız yazıların anasayfada son yazılanlar şeklinde çıkması.Bu soruna çözüm olarak belirlemiş olduğunuz kategorilerde yazmış olduğunuz yazıları anasayfada yayınlayacağız.

Dünyada bulunan sitelerin yüzde 7 ile 10 arası alt yapı olarak wordpress kullanmakta. Bunun başında çok fonksiyonel olması, bir çok temanın ve bir çok eklentisi olması tercih sebebleridir.Bu yüzden wordpress kullanıcıları istediklerini temalarına entegre etmekte sorunlar yaşasada çok kolay olarakta bu sorunlara çözümler bulunabiliniyor.Gelelim yukarıda bahsettiğim sorunun çözümüne çözümü çok basit.Anasayfada isterseniz sabit bir yazıyı sürekli olarak bırakabilirsiniz.İsterseniz belirlediğiniz kategorilerdeki yazıları tek gösterebilirsiniz.

Kodumuz aşağıdaki kod. Bu kodu nereye koyarsak orada son yazılar gözükmekte. Peki kategorimi nasıl belirlicem kaç tane olacağını nasıl yapıcam diyorsanız hemen aşağıda ayrıntılarıyla açıklıyorum.

<!–?php query_posts(‘showposts=5&orderby=date&cat=3’); ?–>

<!--?php while (have_posts()) : the_post(); ?-->

Order By= Son yazı şeklinde sıralamasını yapar. Son yazıdan eski yazılara doğru.

Cat= Kategori numaramızı gösterir. Admin panelimizde kategoriler kısmına girdiğimizde bir kategorinin üzerine tıklarsak link kısmında tag_ID= yazar. tag_ID karşısındaki alanı cat=3 3 yazan yere ekliyoruz.

Showpost= Kaç tane son yazı gözükmesini istiyorsak 5 olan yerini istediğimiz sayıyla değiştiriyoruz.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Slm
    Ana sayfada 10 adet haber gösteriyor. bunu 9 adet gösterilmesini nasıl ve nereden ayarlayabiliriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>