Bitkiler ve Hayvanlar

Anakonda ve Tilki Hakkında Kısa Bilgi

anakonda yılanı

Anakonda

Boagiller ailesinden yılan türü (Eunectes murinus). Orta Amerika?da ve tropikal Güney Amerika?da yaşayan anakonda, Batı yarıkürenin en büyük boa yılanıdır; boyu 7,6 m?yi bulabilir. Zehirli değildir; avını sıkarak öldürür; daha çok kuşlar ve küçük hayvanlarla beslenir.

Çok sayıda dünyaya gelen yavrular da, büyüklerde yeşil renklidir; üstlerinde siyah yuvarlak şekiller yer alır. Daha küçük bir cins olan sarı anakonda (E. notaeus), Güney Amerika?nın güney kesimindeki akarsuların kıyılarında yaşar. Rengi sarı-yeşildir; üstünde düzensiz koyu lekeler vardır.

tilki hakkında bilgi

Tilki
Tilkiler Hakkında Ufak Bilgi; Tilki, Canidae (köpekgiller) familyası içindeki yedi cinste sınıflanmış ve yaklaşık 24 tür canlının ortak adıdır. Buna karşılık, Batı dünyasında ?tilki? denilmekle en çok ifade edilen canlı türü Vulpes vulpes, yani kızıl tilkidir. Omnivor canlılar olan tilkilerin hemen her kıtada bulunuyor olmaları, çoğu halkların popüler kültüründe ve folklorunda da yer almalarına yol açmıştır.

Duslerkulup

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>