Amsterdam’da Gezilecek Yerler

amsterdam yazisi Amsterdamda Gezilecek Yerler

Amsterdam dünyanın en iyi şehirlerinden birisidir. Dünya üzerinde gezmeyi sevenler  eğlence, sanat, kültür ve gastronomi kapsamında seyahatler düzenleyebilir. Hollanda’nın başkenti Amsterdam da kendine özgü şehir yaşantısıyla seyahat severlere oldukça fizibilitel gezginlikler sağlıyor. Amsterdamda  gün içerisinde kültür gezileri yapabilir, çeşitli yemekler yiyebileceksiniz. Harika lezzetlere sahip yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Çeşitli kültürel zenginliklere sahip tablolarıda yerinde inceleme fırsatınız olacaktır. Hatta isteğinize göre çılgınlarca futbol müsabakalarında eğlencelere vakit ayırabilirsiniz.

Amsterdam’da Nerede Kalınır?

Hollandalı tatilcilere kalacak yerler doğrultusunda hem romantizmi yaşayacaksınız hemde amsterdamda huzurlu geceler geçireceksiniz. Red Light District’te enterasan hayatı yaşama olanağı sunan kentte tüm bu aktiviteleri nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız gezi rehberlerine katılabileceksiniz. Konaklama konusunda amsterdamda nerede kalınır merak edenler ise konaklama tesisi çeşitliliği bakımından her seviyedeki bütçeye uygun bir çözümü barındırıyor. Çeşitli ulaşım araçlarını kullanabilme kolaylığı sebebiyle de birçok noktalarda ulaşımda sorun yaşamayacaksınız. Merkezi konumu nedeniyle konaklama bölgeleri arasında en avantajlısı, Amsterdam Merkez Tren İstasyonu çevresi. Bölge, kente yaptığım son seyahatte tercih ettiğim 3 yıldızlı Hotel ibis Amsterdam Centre başta olmak üzere çok sayıda konaklama tesisine ev sahipliği yapıyor.

Daha detaylı bilgi için https://www.neredekalinir.net/amsterdam/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Amsterdam’da Ne Yenir?

Amsterdam’da yenilebilecek birçok yemeğin varlığı olabilir fakat yöresel yemekler çok daha fazladır. Amsterdamda ne yenir sorusuna şöyle cevap verebiliriz. Bitterballen,Kaas,Patat,Pannekoeken,Falafel,Ossenworst,Rookworst,Hutspot Broodjearing,Erwtensoep,Rijsttafel,Stamppot,Appelgebak,Stroopwafel,Poffertjes Hagelslag

Ayrıca içecek tüketmek için ayırmanız gereken bütçe:

-Kahve: 2,3 Euro civarı

-Su: 1,5-2 Euro civarı

-Ortalama, hafif iyiye çalan bir bir restoranda ana yemek: 14-20 Euro arası

Amsterdam’da Gezilecek Yerler

Aklınızda oluşan tüm soruların cevaplarını detaylıca Amsterdam gezi rehberi ile öğrenmenizi sağlayacağız. Hollanda’nın başkenti konumunda yer alan bu şehir turistik açıdan hem ülke hemde dünya coğrafyasında Amsterdam, 13. yüzyılın başında Amstel Nehri kıyısına bir balıkçı köyü olarak kurulmuştur. Nijmegen, Utrecht, Rotterdam gibi şehirler bulunsa da ülkede nufüs yapısı daha genç sayılabilecek Amsterdamda gezilecek yerler oldukça fazladır. Amsterdamda gezilecek yerler içerisinde İspanyollarla  yapılan mücadeleleride kapsadığı için birçok antik İspanyol yapılara da rastgelinmektedir.

 

 

   

Düşüncelerinizi bekliyoruz :)

<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>