Bitkiler ve Hayvanlar

Amfibianlar (Çift Yaşamlılar) Hakkında Detaylı Bilgi

ergin kurbağa amfibian

Amfibianlar ve Yaşam Alanları

Yaşam alanları Antarktika kıtası dışında tüm dünyaya yayılmış vaziyettedir. Tuzlu su dışında tüm sulak ve nemli alanlarda yaşayabilirler. Kış aylarında vücut fizyolojileri gereği kış uykusu benzeri dinlenme durumuna geçerler ve kendilerini toprağın altına ya da göllerin diplerine gömerek korunurlar. Çok sıcak havalarda ise metabolizmalarını yavaşlatarak susuzlukla mücadele ederler.

Sulak alanların yok olması ile birlikte pek çok amfibianın da nesli tükenmektedir. Bu durum karşısında devletler özellikle hassasiyet göstermeli ve bu sulak alanların kaybedilmemesi için yerel yönetimlere destek olmalıdırlar.

 Amfibianlar Hakkında Genel

Amfibianlar hem karada hem suda yaşam evrelerinin belirli bölümlerini geçiren canlılar olmakla beraber yaşamın sudan karaya geçişindeki ilk halkadırlar.
Amfibianlar arasında evimizde veya bahçemizde pet olarak baktığımız hayvanlar ise genellikle semenderler ve kurbağalardır.

duslerkulup2

Duslerkulup olarak 2010 Nisan ayından itibaren yayın hayatımıza başlamış bulunmaktayız.Güvenirliği, kaliteyi, tarafsızlığı, eşitçiliği vizyonumuz olarak belirledik ve bundan şaşmadık.Günümüzün ihtiyaçlarını belirleyip en uygun şekilde sunmaya başladık ve kısa sürede popülitemizi yükselttik ve yükseltmeye devam edeğiz. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
<?php bloginfo('name'); ?> <?php wp_title(); ?>